TP-Link Archer VR2100 – uniwersalny router z obsługą Super VDSL i OneMesh

TP-Link Archer VR2100 – uniwersalny router z obsługą Super VDSL i OneMesh

Archer VR2100 to uniwersalny router z obsługą technologii DSL najnowszej generacji – Super VDSL (VDSL2 profil 35b), która umożliwia pobieranie danych za pomocą łącza telefonicznego z prędkością nawet 350 Mb/s. Jest to wartość 3,5 razy wyższa niż w przypadku wcześniejszej technologii VDSL2  Należy podkreślić, iż wbudowany w Archera VR2100 modem jest wstecznie kompatybilny ze standardami VDSL2, ADSL2+, ADSL2 oraz ADSL gwarantując zarazem bezproblemową pracę niezależnie od technologii stosowanej przez dostawcę internetu. Za dystrybucję sygnału Wi-Fi w domu odpowiada układ radiowy w standardzie 802.11ac (Wi-Fi 5). Urządzenie zapewnia prędkości dochodzące do 1733 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. W sumie domownicy dostają do dyspozycji 2,1 Gb/s łącznej przepustowości w efekcie nie trzeba martwić się o braki w przepustowości połączenia, nawet jeśli z routerem łączy się wiele urządzeń, np. komputery, smartfony, tablety, smart TV itp.

TP-Link wprowadza do swojego portfolio bezprzewodowy router z wbudowanym modemem obsługującym technologię Super VDSL.

TP-Link Archer VR2100 – uniwersalny router z obsługą Super VDSL i OneMesh

Zastosowana w nim technologia MU-MIMO 4x4 pozwala na obsługę wielu urządzeń w tym samym czasie, znacząco redukując opóźnienia oraz zwiększając wydajność całej sieci. Za połączenia kablowe odpowiadają cztery gigabitowe porty Ethernet (LAN). Do podłączenia drukarki lub dysku zewnętrznego służy szybki port USB 3.0, który oferuje nawet 10-krotnie wyższą wydajność niż porty w poprzednim standardzie USB 2.0. Archer VR2100 pozwala na korzystanie praktycznie z dowolnego typu łącza: VDSL/ADSL, kablowych, modemu światłowodowego, a nawet 3G/LTE, za sprawą obsługi modemów USB. Sieć LTE może również służyć jako łącze zapasowe, które pozwala na zabezpieczenie się na przykład przed czasowymi problemami po stronie głównego dostawcy internetu. Sprzęt obsługuje technologię OneMesh co oznacza, iż współpracując z innymi urządzeniami od TP-Link, tworzy jednolitą sieć Mesh. Technologia OneMesh, dzięki płynnemu roamingowi, zapewnia ciągłą transmisję danych podczas przemieszczania się użytkownika po domu. Urządzenia znajdujące się w sieci Wi-Fi są automatycznie łączone z routerem lub wzmacniaczem o najsilniejszej w danym momencie sile sygnału.

Nie należy też zapominać o funkcji kontroli rodzicielskiej wbudowanej w opisywany router. Każdy domownik (w tym gość) może posługiwać się osobnym profilem z ustalonymi limitami czasowymi oraz założonymi filtrami, które w zależności od wieku będą blokowały dostęp do danych treści. Dodatkowo Archer VR2100 wyposażono w QoS (Quality of Service), aby korzystanie z internetu było bezpieczne oraz wydajne. Sama konfiguracja routera nie należy do zbyt wymagających i do tego celu służy dedykowana aplikacja TP-Link Tether dostępna na systemach mobilnych Android i iOS. Co ważne, router ma ochronę odgromową, która zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniami elektroniki spowodowanymi gwałtownymi burzami. Router objęto 36-miesięczną gwarancją producenta. Więcej informacji na temat Archer VR2100 dostępnych jest na stronie internetowej.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link Archer VR2100 – uniwersalny router z obsługą Super VDSL i OneMesh

 0