TP-Link Archer VR300 - nowy router z modemem VDSL/ADSL

TP-Link Archer VR300 - nowy router z modemem VDSL/ADSL

Archer VR300 zapewnia dostęp do sieci Wi-Fi o łącznej prędkości do 1200 Mb/s. Pasmo 2,4 GHz (prędkość do 300 Mb/s) może być wykorzystywane do wykonywania czynności obciążających sieć w niewielkim stopniu, takich jak wysyłanie wiadomości e-mail czy przeglądanie stron internetowych. Natomiast w przypadku obsługi zadań wymagających większej przepustowości, takich jak gry internetowe lub transmisja strumieniowa, sprawdzi się pasmo 5 GHz (prędkość do 867 Mb/s). Standard VDSL2 pozwala osiągnąć routerowi prędkości VDSL do 100 Mb/s, które są niemal 5 razy większe niż w standardzie ADSL2+. Archer VR300 łączy funkcjonalność dwóch urządzeń w jednym i może działać jako modem VDSL lub router bezprzewodowy. Wbudowany port DSL daje także możliwość korzystania ze wszystkich standardowych połączeń DSL, w tym VDSL2, ADSL2+, ADSL2 oraz ADSL. Sprzęt posiada port LAN/WAN, dzięki czemu sprawdzi się również w przypadku zmiany dostawcy internetu na światłowodowego lub kablowego.

Archer VR300 zapewnia dostęp do sieci Wi-Fi o łącznej prędkości do 1200 Mb/s.

TP-Link Archer VR300 - nowy router z modemem VDSL/ADSL

3 porty LAN umożliwiają podłączenie przewodowe urządzeń takich jak komputery, smart TV czy konsole do gier. Router zaopatrzono ponadto w cztery anteny zewnętrzne o zysku 5dBi. Pozwalają one na korzystanie z dużych prędkości nawet w przypadku dostarczania sygnału do odległych od sprzętu pomieszczeń. Zarządzanie urządzeniem jest niezwykle proste, a jego konfiguracja trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy zalogować się do intuicyjnej strony zarządzania lub skorzystać z aplikacji Tether, która jest dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS. Aplikacja Tether umożliwia także automatyczne aktualizacje firmware'u. Korzystając z funkcji kontroli dostępu można limitować dostęp wybranych przez siebie urządzeń do sieci, ograniczając w ten sposób możliwość zetknięcia się dzieci z nieodpowiednimi treściami.

Istnieje także możliwość utworzenia sieci dla gości, dzięki czemu będą oni mieli niezależny dostęp do internetu, a zasoby sieci głównej pozostaną bezpieczne. Archer VR300 wyposażono także w QoS (Quality of Service), aby korzystanie z Internetu było w pełni bezpieczne i wydajne. Co istotne, dzięki aplikacji Tether i usłudze DDNS siecią domową można zarządzać z dowolnego miejsca. Co ważne, router posiada ochronę odgromową, która zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniami elektroniki spowodowanymi gwałtownymi burzami. Router jest już dostępny w sprzedaży i objęty został 3-letnią gwarancją. Jego cena to ok. 250 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link Archer VR300 - nowy router z modemem VDSL/ADSL

 0