TP-Link Deco X60 — system Mesh w standardzie Wi-Fi 6

TP-Link Deco X60 — system Mesh w standardzie Wi-Fi 6

TP-Link prezentuje system Mesh Deco X60 pracujący w standardzie Wi-Fi 6. Według producenta urządzenie pozwala zbudować wydajną bezprzewodową sieć w dużym mieszkaniu lub jednorodzinnym domu z kolei do jednego z jego największych atutów zalicza się przytoczoną już obsługę standardu Wi-Fi 6, dzięki której nowy model osiąga dość wysokie prędkości, zasięg, pojemność oraz stabilność transmisji. System Deco X60 zapewnia prędkości sięgające łącznie do 3000 Mb/s, do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz. Deco X60 oferuje Wi-Fi w standardzie 802.11ax i sześć jednoczesnych strumieni danych, co przekłada się sporą przepustowość, jak również pojemność sieci. W praktyce oznacza to, że można połączyć bezprzewodowo ponad 100 urządzeń i swobodnie grać bez opóźnień w przesyle lub oglądać filmy w jakości 8K, ciesząc się nieskazitelnością obrazu i dźwięku nawet wtedy, gdy w tym samym czasie pozostali domownicy generują na swoich urządzeniach intensywny ruch danych. Najnowszy Mesh od TP-Linka gwarantuje też wsparcie dla technologii OFDMA oraz MU-MIMO dzięki czemu użytkownik otrzymuje zwiększoną wydajność, a także możliwość transmisji danych do jeszcze większej liczby sprzętu w tym samym czasie.

TP-Link Deco X60 to system Mesh pracujący w standardzie Wi-Fi 6 i oferujący prędkości do 3000 Mb/s, do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz.

TP-Link Deco X60 — system Mesh w standardzie Wi-Fi 6

Natomiast zastosowanie rozwiązania Beamforming i kolorowania BSS pozwala na znaczące zwiększenie zasięgu i stabilności połączeń Wi-Fi, redukując zakłócenia sygnału generowane na przykład przez sieci bezprzewodowe rozgłaszane w sąsiednich mieszkaniach. Za podłączenie urządzeń kablowych odpowiadają dwa gigabitowe porty Ethernet w każdej jednostce Deco. Współpracujące ze sobą routery Deco X60 tworzą jednolitą sieć Wi-Fi, dlatego podczas przemieszczania się po domu twój smartfon lub tablet zawsze połączy się z tym routerem, który oferuje najlepsze połączenie — bez przerywania transferu, buforowania czy spadków prędkości. Dzięki zastosowaniu protokołów roamingowych 802.11k/v/r połączenie kilku jednostek Deco X60 tworzy bardzo wydajną sieć bezprzewodową nawet w wielopiętrowym budynku. W razie potrzeby system można rozbudowywać o kolejne urządzenia. W przypadku zabezpieczeń urządzenia odpowiada za to szyfrowanie WPA3 oraz usługa TP-Link HomeCare zapewniające dostęp do w pełni personalizowanych funkcji i pozwalają użytkownikowi stworzyć bezpieczną sieć bezprzewodową dostosowaną do swoich potrzeb.

Do tego zaawansowane narzędzie kontroli rodzicielskiej pozwalające dopilnować młodszych posiadaczy komputera zaś każdy domownik (a także gość) może posiadać osobny profil z ustalonymi limitami czasowymi oraz założonymi filtrami, które w zależności od wieku będą blokowały dostęp do danych treści. Deco X60 wyposażono także w antywirusa oraz QoS (Quality of Service). Do konfigurowania i zarządzania systemem Mesh służy dedykowana aplikacja TP-Link Deco dostępna na systemach mobilnych Android. Urządzenia Deco X60 są już dostępne w sprzedaży w zestawach po 3 sztuki. W najbliższych miesiącach pojawią się również zestawy obejmujące jedno lub dwa urządzenia. Nowy model został objęty 3-letnią gwarancją producenta. Więcej informacji na temat Deco X60 dostępnych jest na tej stronie internetowej.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link Deco X60 — system Mesh w standardzie Wi-Fi 6

 0