TP-Link EAP650-Wall – kompaktowy punkt dostępowy Wi-Fi 6 z serii Omada

TP-Link EAP650-Wall – kompaktowy punkt dostępowy Wi-Fi 6 z serii Omada

TP-Link EAP650-Wall, podobnie jak pozostałe access pointy z serii Omada, pozwoli zbudować centralnie zarządzaną sieć na dużej powierzchni w miejscach, gdzie połączenia bezprzewodowego używa wielu użytkowników jednocześnie. Dzięki integracji z platformą Omada SDN urządzenia mogą być centralnie zarządzane przez chmurę.

TP-Link EAP650-Wall działa w standardzie Wi-Fi 6, a ponadto wspiera takie technologie jak 802.11ax, modulacja 1024QAM oraz długi symbol OFDM. EAP650-Wall zapewnia prędkości do 2976 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 2402 Mb/s w paśmie 5 Ghz). W punkcie dostępowym zastosowano szereg rozwiązań wspomagających pracę Wi-Fi np. MU-MIMO, który pozwala na komunikację z wieloma urządzeniami jednocześnie. Natomiast technologia OFDMA sprawia, że w środowiskach z dużym ruchem danych access pointy mogą osiągać nawet czterokrotnie większą przepustowość niż te, które pracują w standardzie Wi-Fi 5 (802.11ac).

TP-Link EAP650-Wall działa w standardzie Wi-Fi 6, a ponadto wspiera takie technologie jak 802.11ax, modulacja 1024QAM oraz długi symbol OFDM. EAP650-Wall zapewnia prędkości do 2976 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 2402 Mb/s w paśmie 5 Ghz).

TP-Link punkt dostępowy

Z kolei Beamforming (technologia kształtowania wiązki) sprawia, że połączenie z urządzeniami jest stabilne. Band Steering pozwala automatycznie przełączać się klientom Wi-Fi na mniej obciążony zakres, pod warunkiem że utworzymy w obu zakresach identycznie nazwane (SSID) sieci o tych samych zabezpieczeniach. Funkcja Airtime Fairness przydziela priorytet aktywniejszym użytkowników sieci, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. W efekcie starsze urządzenia połączone z punktem dostępowym nie powodują zmniejszenia prędkości sieci. Technologia Load Balance natomiast inteligentnie równoważy obciążenie pasm.

Urządzenie pozwala na stworzenie 16 niezależnych sieci Wi-Fi (SSID) z możliwością autoryzacji dostępu z uwierzytelnianiem przez Facebooka albo SMS oraz logowaniem za pomocą strony powitalnej, jednorazowych haseł dostępu lub voucherów. Produkt wyposażono w dwa gigabitowe porty Ethernet (jeden uplink, jeden downlink). Sprzęt jest zasilany poprzez PoE w standardzie IEE 802.3at/af, co oznacza, że zasilamy je tym samym kablem, którym przesyłamy dane. Zarządzać i konfigurować punkt dostępowy można na dwa sposoby: poprzez kontroler sprzętowy, który eliminuje konieczność korzystania z komputerów i serwerów lub przez instalowane na komputerze w sieci lokalnej darmowe oprogramowanie Omada Controller.

Access point może być zarządzany przez chmurę dzięki zgodności z platformą Omada SDN, która integruje działanie urządzeń sieciowych, w tym punktów dostępowych, przełączników i bram sieciowych. Platforma pozwala w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią Wi-Fi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami, za pomocą jednego interfejsu. Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży w cenie ok. 550 zł brutto i zostało objęte 5-letnią gwarancją.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link EAP650-Wall – kompaktowy punkt dostępowy Wi-Fi 6 z serii Omada

 0