TP-Link globalnym liderem rynku urządzeń WLAN

TP-Link globalnym liderem rynku urządzeń WLAN

Popularny producent m.in. routerów pochwalił się najnowszymi wynikami finansowymi za ubiegły rok. Wynika z nich, że może on świętować kolejny sukces na rynku.

Z najnowszego raportu IDC wynika, iż w czwartym kwartale ubiegłego roku TP-Link rozdystrybuował ponad 18,4 miliona swych produktów z kategorii WLAN, uzyskując udziały na rynku na poziomie 42%. Dzięki temu firmie udało się zachować pozycję rynkowego lidera już po raz 29 raz z rzędu. Co ciekawe w ciągu ostatniego roku sprzedali oni na świecie aż 78,46 mln urządzeń dedykowanych obsłudze sieci bezprzewodowej. Tym sposobem udział w rynku WLAN w 2017 roku wyniósł 44,8%, a roczny przychód dla kategorii osiągnął aż 1,7 miliarda USD. Należy przyznać, że jest to dość interesujące osiągnięcie. Dodatkowo wydaje się, iż następne miesiące będą dla chińskiego przedsiębiorstwa jeszcze owocniejsze od poprzednich. 

W ubiegłym roku firma TP-Link osiągnęła przychody sięgające 1,7 miliarda USD

Według dyrektora generalnego TP-Link Networking BU, Pingji Li od początku istnienia firmy starają się oni dostarczać klientom jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Mimo bardzo dobrych wyników osiągniętych w 2017 r. planują jeszcze intensywniej pracować nad ich wyśrubowaniem w obecnie trwającym roku. Przy okazji warto zaznaczyć, że TP-Link produkuje nie tylko sprzęt do obsługi połączeń sieciowych, lecz także smartfony z serii Neffos, które od przeszło dwóch lat możemy bez problemu zakupić w Polsce. Oprócz tego w swym katalogu posiada ponadto przełączniki, transmitery sieciowe, wzmacniacze sygnału, karty sieciowe, kamery cloud, biznesowe punkty dostępowe, bezprzewodowe urządzenia zewnętrzne, stanowiące niezawodne rozwiązania dla inteligentnego domu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link globalnym liderem rynku urządzeń WLAN

 0