TP-Link nie zwalnia tempa. Kolejny router Wi-Fi 6 na polskim rynku – Archer AX20

TP-Link nie zwalnia tempa. Kolejny router Wi-Fi 6 na polskim rynku – Archer AX20

Najnowszy router TP-Link Archer AX20 pracuje w standardzie 802.11ax (Wi-Fi 6) i oferuje do 1,8 Gb/s przepustowości w dwóch pasmach (do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz). Użytkownicy mogą wykorzystywać pasmo 5 GHz do bardziej wrażliwych na opóźnienia zastosowań, np. transmisji wideo w jakości HD, czy rozgrywek online, natomiast pasmo 2,4 GHz sprawdzi się do obsługi urządzeń Smart Home, takich jak asystenci głosowi, kamery do monitoringu, inteligentne oświetlenie czy ogrzewanie. Za bezpieczeństwo transmisji odpowiada najnowszy protokół WPA3. W Archerze AX20 zastosowano wiele rozwiązań poprawiających zasięg i wydajność sieci bezprzewodowej. Technologia OFDMA zwiększa wydajność routera umożliwiając podłączenie do sieci bezprzewodowej większej liczby urządzeń, widocznie zmniejszając opóźnienia w transmisji. Z kolei Smart Connect odpowiada za automatyczny wybór mniej obciążonego w danym momencie pasma WiFi dla każdego z połączonych z siecią sprzętów.

TP-Link Archer AX20 pracuje w standardzie 802.11ax (Wi-Fi 6) i oferuje do 1,8 Gb/s przepustowości w dwóch pasmach (do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz).

TP-Link nie zwalnia tempa. Kolejny router Wi-Fi 6 na polskim rynku – Archer AX20

Natomiast dzięki funkcji Airtime Fairness starsze urządzenia podłączone do sieci nie powodują spadku jej prędkości. Na uwagę zasługuje również mechanizm Target Wake Time, który pozwala na wydłużenia czasu uśpienia urządzeń i pracy baterii, zwłaszcza w przypadku urządzeń mobilnych i IoT. Odpowiedni zasięg i stałą siłę sygnału w każdym zakamarku domu gwarantują cztery anteny o wysokim zysku, wspierane przez technologię Beamforming (kształtowania wiązki), umożliwiającą zlokalizowanie łączących się z routerem urządzeń, a następnie zwiększanie siły sygnału nadawanego w ich kierunku. Dzięki temu połączenia są bardzo wydajne i stabilne. Model AX20 posiada mocny, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz, który błyskawicznie przetwarza procesy zachodzące pomiędzy routerem, a połączonymi z siecią urządzeniami.

Archer AX20 wyposażony został w gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN, za sprawą których użytkownik ma gwarancję szybkich połączeń przewodowych. Urządzenie posiada także port USB, który znacząco ułatwia udostępnianie plików w ramach sieci lub utworzenie prywatnej pamięci masowej w chmurze. Podobnie jak w przypadku większości sprzętów od TP-Link konfiguracja AX20 jest niezwykle prosta. Dzięki bezpłatnej aplikacji Tether, dostępnej na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android, trwa ona zaledwie kilka minut. Router Archer AX20 objęty został 3-letnią gwarancją producenta, a jego cena wynosi około 550 zł brutto. Więcej informacji na temat Archera AX20 dostępnych jest na tej stronie internetowej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link nie zwalnia tempa. Kolejny router Wi-Fi 6 na polskim rynku – Archer AX20

 0