TP-Link poszerza portfolio o nowe karty sieciowe

TP-Link poszerza portfolio o nowe karty sieciowe

Karta sieciowa TX401 dzięki technologii 10GBase-T zapewnia duże prędkości transmisji danych wynoszące nawet 10 miliardów bitów na sekundę, czyli 10 razy szybsze niż w standardzie gigabit ethernet. Podczas korzystania z połączeń o prędkości 10 Gb/s zapaleni gracze unikną lagów i opóźnień przy streamowaniu. Dodatkowym atutem jest technologia Quality of Service, która dba o to, aby przepustowość łącza zawsze była wystarczająca na tyle, aby rozgrywka sieciowa w nawet najbardziej wymagające tytuły, była płynna. W ten sposób gracze zyskują wydajność w pełni spełniającą ich oczekiwania i potrzeby. W przypadku połączeń lokalnych karta sieciowa TX401 będzie odpowiednim pomostem między serwerem centralnym a innym sprzętem w sieci lokalnej.

Nowa karta sieciowa TX401 PCI Express i gigabitowa karta sieciowa USB-C Ethernet UE300C to prosty i wygodny sposób na szybki, przewodowy dostęp do internetu.

TP-Link poszerza portfolio o nowe karty sieciowe

fot. UE300C

Dodatkowo port 10G ethernet automatycznie negocjuje szybkości połączeń, dzięki czemu użytkownicy bez problemu połączą się z siecią 10G, gdy tylko będzie taka możliwość. Karta TX401 została wyposażona w cztery złącza PCI Express 3.0. Oprócz standardowego śledzia full-height, do produktu dołączany jest także śledź low-profile, przeznaczony dla komputerów z obudową mini tower. W celu zmaksymalizowania wydajności karty, do zestawu dołączony jest kabel Ethernet kat. 6a o długości 1,5m. Instalacja sterowników jest bardzo prosta i odbywa się za pomocą intuicyjnego narzędzia dostępnego na płycie CD. Karta sieciowa obsługuje wiele systemów operacyjnych – jest zgodna z systemem Windows 10/8.1/8/7, serwerami Windows 2019/2016/2012 R2 oraz z systemem Linux. Druga nowość w ofercie TP-Link, karta UE300C, to rozwiązanie dedykowane dla wszystkich urządzeń wyposażonych w porty USB typu C.

Szczególnie docenią ją użytkownicy laptopów marki Apple i innych ultralekkich urządzeń niewyposażonych w port ethernet. Karta ma niewielkie rozmiary 71 x 26 x 16.2 mm, a jej waga to zaledwie 20 g, dzięki czemu sprawdzi się u osób, które często podróżują i potrzebują praktycznych rozwiązań. Karta sieciowa UE300C posiada port USB 3.0 i gigabitowy port Ethernet, który umożliwia uzyskanie prędkości nawet do 1000 Mb/s, przez co urządzenie jest idealne do przesyłania ciężkich plików. Użytkownicy korzystający z najnowszych systemów operacyjnych, tj. Windows 10, macOS w wersji 10.9 oraz nowszych, Chrome OS oraz Linux OS – nie muszą martwić się instalacją sterowników. Urządzenie będzie gotowe do pracy natychmiast po podłączeniu. Produkty objęte są 36-miesięczną gwarancją.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link poszerza portfolio o nowe karty sieciowe

 0