TP-Link poszerza portfolio o trzy nowe urządzenia z serii Omada

TP-Link poszerza portfolio o trzy nowe urządzenia z serii Omada

TP-Link wprowadza do oferty trzy nowe urządzenia z serii Omada, które są przeznaczone do budowy centralnie zarządzanej infrastruktury sieciowej, zarówno kablowej jak i Wi-Fi, na dużych powierzchniach skupiających wielu użytkowników, takich jak biura, hotele, placówki edukacyjne, centra handlowe, magazyny czy też hale produkcyjne. Firma poszerza portfolio urządzeń z tej serii o dwa nowe routery ER706W i ER707-M2 oraz sufitowy punkt dostępowy Wi-Fi 6 – EAP680.

TP-Link ER706W jest pierwszym routerem Wi-Fi z serii Omada. Sprzęt wyposażono w sumie w 6 gigabitowych portów – jeden port SFP WAN/LAN, jeden port WAN oraz cztery porty WAN/LAN, co w połączeniu z funkcją równoważenia pasm Multi-WAN, pozwala na wykorzystanie wielu łącz szerokopasmowych. ER706W posiada dodatkowo port USB 3.0, który obsługuje nie tylko pamięci masowe, ale również modemy LTE. Za połączenia bezprzewodowe w routerze ER706W odpowiada dwupasmowe Wi-Fi w standardzie AX3000 oferujące do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz.

TP-Link wprowadza do oferty trzy nowe urządzenia z serii Omada.

TP-Link poszerza portfolio o trzy nowe urządzenia z serii Omada

Na pokładzie znajdziemy trzy zewnętrzne anteny o wysokim zysku oraz technologie Wi-Fi 6, takie jak m.in. obsługa kanałów o szerokości 160 MHz, OFDMA, 1024 QAM, MU-MIMO i Beamforming. Co istotne ER706W posiada wsparcie dla Omada Mesh, dzięki czemu jest w stanie tworzyć jednolitą, centralnie zarządzaną sieć bezprzewodową z punktami dostępowymi z serii Omada.

Za bezpieczeństwo danych w routerze ER706W odpowiada szyfrowanie WPA3 klasy Enterprise, a także firewall oraz narzędzia do automatycznej ochrony przed atakami DoS. Urządzenie pozwala podzielić sieć na segmenty dzięki obsłudze VLAN 802.1Q, filtrować adresy IP/MAC/URL oraz wiązać adresy IP-MAC. Zastosowano również obsługę wielu protokołów VPN, takich jak IPSec/SSL/Wireguard/PPTP/L2TP VPN oraz wbudowany silnik sprzętowy.

Drugi z zaprezentowanych routerów, model ER707-M2, jest przeznaczony do środowisk o dużym ruchu danych. Urządzenie wyposażono w dwa porty RJ45 2.5G (WAN i wymienny port WAN/LAN), 4 gigabitowe porty RJ45 WAN/LAN, gigabitowy slot SFP WAN/LAN oraz port USB umożliwiający obsługę modemów LTE i pamięci masowych. Również ten model oferuje funkcję równoważenia pasm Multi-WAN, co gwarantuje nieprzerwane połączenia w przypadku awarii jednego z łącz Internetowych i pozwala na pełne wykorzystanie wielu łącz szerokopasmowych.

Podobnie jak model ER706W, również ER707-M2 wyposażono w silnik sprzętowy, zwiększający wydajność połączeń VPN. Urządzenie jest w stanie obsłużyć do 100 IPsec VPN, 66 połączeń OpenVPN, 60 połączeń L2TP VPN oraz 60 połączeń PPTP VPN jednocześnie. Bezpieczeństwo firmowych danych gwarantują takie funkcje jak obsługa VLAN 802.1Q, automatyczna ochrona przed atakami DoS, filtrowanie adresów IP/MAC/URL, wiązanie adresów IP-MAC oraz wbudowany firewall.

TP-Link poszerza portfolio o trzy nowe urządzenia z serii Omada

Ostanie z zaprezentowanych urządzeń to nowy sufitowy punkt dostępowy EAP680 będący połączeniem wydajnej technologii WiFi 6 w standardzie AX6000 z obudową o wysokości jedynie 32,5 mm. Urządzenie oferuje prędkości WiFi sięgające do 1148 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i aż do 4804 Mb/s w paśmie 5 GHz.

Wykorzystuje zaawansowane technologie, w tym HE160, 1024-QAM, długi symbol OFDM, OFDMA, MU-MIMO, Beamforming czy Airtime Fairness. EAP680 zapewnia roaming Wi-Fi oraz obsługuje Omada Mesh, umożliwiając bezprzewodowe łączenie punktów dostępowych.

Urządzenia są już dostępne w sprzedaży w cenie ok. 720 PLN (ER706W), ok. 760 PLN (ER707- M2), ok. 930 PLN (EAP680). Każdy z produktów został objęty pięcioletnią gwarancją.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link poszerza portfolio o trzy nowe urządzenia z serii Omada

 0