TP-Link prezentuje Archer A9 - gigabitowy router bezprzewodowy

TP-Link prezentuje Archer A9 - gigabitowy router bezprzewodowy

Archer A9 to najnowsza propozycja od TP-Link. Ten gigabitowy router stworzono z myślą o grupie bardziej wymagających użytkowników ceniących sobie jakość idącą w parze z przystępną ceną ceną (według najtańszej oferty dostępnej na Ceneo jest to ok. 389 złotych). Warto wspomnieć, że Archer A9 różni się od swojego poprzednika chociażby wykorzystanymi technologiami, a do tego dostępny jest także w niższej cenie. Archer A9 pracuje w standardzie 802.11ac Wave2 oferując łączną przepustowość do 1900 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (600 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz 1300 Mb/s w paśmie 5 Ghz). Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z codziennych, mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna czy przeglądarka internetowa poprzez połączenie w paśmie 2,4 GHz, używając w tym samym czasie pasma 5 GHz do bardziej wrażliwych na opóźnienia zastosowań, np. transmisji wideo w jakości HD lub rozgrywek online.

Router TP-Link Archer A9 oferuje nie tylko lepsze parametry względem swojego poprzednika, ale także niższą cenę.

TP-Link prezentuje Archer A9 - gigabitowy router bezprzewodowy

Dzięki obecności Smart Connect, router TP-Link sam wybierze odpowiednie pasmo dla każdego podłączonego do niego urządzenia. Natomiast bezproblemowy zasięg w każdym miejscu w domu gwarantują cztery anteny — trzy zewnętrzne oraz jedna wewnętrzna, które dodatkowo wspiera technologia Beamforming, czyli tzw. kształtowanie wiązki. Umożliwia ona zlokalizowanie łączących się z routerem urządzeń, a następnie zwiększenie siły sygnału nadawanego w ich kierunku, zapewniając najwyższą wydajność i stabilność połączeń. Ponadto efektywność i stabilność połączeń zwiększona została poprzez zastosowanie technologii MU-MIMO 3X3, która wysyła pakiety danych do trzech urządzeń w tym samym czasie, optymalizując wydajność całej sieci. Archer A9 posiada także funkcję Airtime Fairness, która sprawia, że starsze urządzenia połączone z routerem nie powodują zmniejszenia prędkości sieci.

Sprzęt wyposażono w jeden gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN gwarantujące także szybkie połączenia przewodowe. Dostępny jest również port USB, umożliwiający podłączenie drukarki lub dysku zewnętrznego. Zaawansowane funkcje wliczając w to opcje obsługiwane przez Archera A9, takie jak kontrola dostępu czy serwer VPN, zwiększają bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej. Rodzice z pewnością docenią także funkcję Kontroli Rodzicielskiej, dzięki której można zastosować blokadę dostępu do wybranych treści w internecie. Warto podkreślić, że kontrolowanie routera jest niezwykle proste za sprawą na przykład komend głosowych, a także bezpłatnej aplikacji Tether (dostępna na systemy Android i iOS). Więcej informacji o TP-Link Archer A9 przeczytanie bezpośrednio na stronie producenta.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link prezentuje Archer A9 - gigabitowy router bezprzewodowy

 0