TP-Link prezentuje dwa przełączniki zasilane przez PoE

TP-Link prezentuje dwa przełączniki zasilane przez PoE

TP-Link rozszerza swój asortyment o dwa nowe, pięcioportowe przełączniki PoE+ zasilane przez PoE++ – modele SG2005P-PD oraz TL-SG1005P-PD. Urządzenia zdaniem producenta znajdą zastosowanie przy rozbudowie sieci kablowej w miejscach, gdzie nie ma możliwości doprowadzenia klasycznego zasilania sieciowego lub doprowadzenie go byłoby niezwykle kosztowne. Z obydwu przełączników możemy również zasilić podłączone do nich kamery CCTV, punkty dostępowe Wi-Fi oraz inne urządzenia zasilane poprzez PoE w standardzie 802.3af/at.

SG2005P-PD to pięcioportowy przełącznik PoE+ typu Smart, kompatybilny z platformą Omada SDN. Sprzęt wyposażono w 1 gigabitowy port PoE In (zgodny z 802.3af/at/bt) oraz 4 gigabitowe porty PoE Out (zgodne z 802.3af/at ) z obsługą do 64 W łącznej mocy wyjściowej PoE. Urządzenie oferuje też szereg funkcjonalności zwiększających bezpieczeństwo oraz optymalizujących ruch sieciowy, takich jak obsługa VLAN 802.1Q, list kontroli dostępu (ACL), routing statyczny czy też QoS. Odporność SG2005-PD na warunki atmosferyczne, wyrażona klasą szczelności IP55, gwarantuje działanie nawet w trudnych warunkach zewnętrznych.

TP-Link rozszerza swój asortyment o dwa nowe, pięcioportowe przełączniki PoE+ zasilane przez PoE++ – modele SG2005P-PD oraz TL-SG1005P-PD.

Dopuszczalna temperatura pracy w zakresie od -40 do 60 °C. W zestawie znajdują się elementy służące do montażu na ścianie lub słupie. Urządzenie jest w pełni kompatybilne z platformą Omada SDN, która integruje działanie wszystkich urządzeń sieciowych, a także centralnie zarządzać w kompleksowy sposób całą infrastrukturą Wi-Fi i LAN, nawet jeśli jest ona rozproszona pomiędzy oddziałami.

Z kolei TL-SG1005P-PD to 5-portowy, niezarządzalny przełącznik PoE+ typu Desktop. Sprzęt wyposażono w 1 gigabitowy port RJ45 PoE In zgodny ze standardami z 802.3af/at/bt oraz 4 gigabitowe porty RJ45 PoE Out z obsługą do 66W łącznej mocy wyjściowego zasilania PoE+ w standardzie 802.3af/at. Dodatkowo, urządzenie obsługuje tryb Extend, który umożliwia zasięg PoE nawet do 250m oraz funkcję PoE Auto Recovery gwarantującą nieprzerwane działanie podłączonych urządzeń PoE, poprzez ich automatyczne ponowne uruchamianie, gdy utracą połączenie lub przestaną odpowiadać.

Model charakteryzuje się również cichą pracą, ponieważ nie posiada wentylatora. Urządzenia są dostępne w sprzedaży w cenie ok. 440 PLN za SG2005P-PD i ok. 170 PLN za TL-SG1005P-PD. Przełączniki zostały objęte pięcioletnią gwarancją.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link prezentuje dwa przełączniki zasilane przez PoE

 0