TP-Link prezentuje dwie nowe karty sieciowe Wi-Fi 6

TP-Link prezentuje dwie nowe karty sieciowe Wi-Fi 6

Na rynek trafiły nowe karty sieciowe od TP-Linka pozwalające uzyskać połączenie Wi-Fi do 1800 Mb/s w standardzie WiFI 6. Archer TX20E to karta sieciowa ze złączem PCI Express przeznaczona do komputerów stacjonarnych, natomiast Archer TX20U to produkt na USB, który możemy wykorzystać również w laptopach.

Obie karty sieciowe oferują przepustowość do 1800 Mb/s w dwóch pasmach transmisji: do 574 Mb/s w paśmie 2.4 GHz oraz do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz. Wspierają ponadto Wi-Fi 6. wideo. Technologia MU-MIMO, w którą wyposażono karty, pozwala na jednoczesną komunikację z kilkoma urządzeniami klienckimi, co znacząco poprawia ogólną wydajność sieci. Technologia Beamforming wspiera z kolei zasięg i stabilność połączeń Wi-Fi kierując wiązkę sygnału sieci bezprzewodowej w stronę routera czy punktu dostępowego. Technika OFDMA umożliwia transport wielu paczek do kilku urządzeń w tym samym czasie, w przeciwieństwie do Wi-Fi 802.11ac, które transportuje tylko jedną paczkę na raz.

TP-Link wprowadził do oferty dwie nowe karty sieciowe.

TP-Link nowe karty sieciowe Wi-Fi 6

Karty TP-Linka wspierają protokół szyfrowania WPA3. Co ciekawe Archer TX20E jednocześnie obsługuje Bluetooth 5.2, dzięki czemu do komputera podłączymy np. bezprzewodową myszkę, kontroler, słuchawki czy klawiaturę. Na pokładzie są też anteny zewnętrzne zwiększające zasięg. Oprócz standardowego śledzia, produkt zawiera również śledź low-profile, który jest dedykowany dla komputerów z obudową mini tower.

Z kolei Archer TX20U jest kompaktową kartą sieciową i znajdzie zastosowanie w urządzeniach przenośnych takich jak laptopy. Podłączymy go do danego sprzętu za pomocą wejścia USB 3.0. Karty sieciowe są już dostępne w sprzedaży w cenach ok. 120 zł za Archera TX20E.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link prezentuje dwie nowe karty sieciowe Wi-Fi 6

 0