TP-Link prezentuje przełączniki TL-SG116 i TL-SG116E

TP-Link prezentuje przełączniki TL-SG116 i TL-SG116E

TP-Link poinformował o wprowadzeniu na rynek aż dwóch nowych gigabitowych przełączników umożliwiających rozbudowę dotychczasowej sieci domowej lub firmowej. Zarówno niezarządzalny przełącznik TL-SG116, jak i TL-SG116E, posiadający opcję konfiguracji, wykorzystują rozwiązania Plug and Play, które sprawiają, że są one bardzo łatwe w użytkowaniu. Ich instalacja jest niezwykle szybka i prosta, a konfiguracja nie jest wymagana. Takie udogodnienie z pewnością przypadnie do gustu osobom, które nie lubią tracić czasu i cenią sobie możliwość natychmiastowej gotowości urządzeń do pracy. Przełączniki TP-Link TL-SG116 oraz TL-SG116E posiadają dokładnie 16 portów 10/100/1000 Mb/s, a do tego pozwalają zwiększyć przepustowość internetu, dzięki czemu możliwe jest przesyłanie dużych rozmiarowo plików w bardzo krótkim czasie. Osoby, które na co dzień korzystają z usług QoS 802.1p i DSCP, bez najmniejszego problemu prześlą pliki graficzne, multimedialne czy CGI wymagające dużego pasma transmisji.

TP-Link wprowadził do swojej oferty dwa nowe przełączniki TL-SG116 i TL-SG116E, które w szczególności docenią osoby przesyłające pliki o dużych rozmiarach.

TP-Link prezentuje przełączniki TL-SG116 i TL-SG116E

Zarówno TL-SG116, jak i TL-SG116E, posiadają funkcję Auto MDI/MDI-X, dzięki której nie ma konieczności użycia krosowanych kabli czy portów uplink. Automatyczna negocjacja połączeń umożliwi wykrywanie prędkości podłączonych urządzeń, dostosowując ustawienia tak, by zapewnić optymalną wydajność transmisji. Najnowsze przełączniki od TP-Link to także oszczędność prądu, ponieważ wspomniane produkty wyposażono w technologię umożliwiającą korzystanie z sieci o wysokiej przepustowości przy jednoczesnym niskim zużyciu energii elektrycznej. Urządzenia same dostosowują pobór prądu w zależności od stanu połączenia oraz długości kabla i dbają o to, aby nasz kolejny rachunek nie był obciążony wysoką kwotą, co w czasach, gdy grozi nam podwyżka cen energii, może być na wagę złota. Przełącznik TL-SG116E to rozwiązanie, które nadaje się nie tylko do wykorzystania w przypadku prostych sieci Plug and Play, ale również w bardziej zaawansowanych środowiskach sieciowych.

Funkcja monitorowania sieci pozwala na obserwację ruchu sieciowego, dzięki której administratorzy mogą nadawać priorytety, zapewniając sprawne i wolne od przestojów działanie sieci. Co więcej, przełącznik posiada tak przydatne funkcje, jak port mirroring, zapobieganie pętlom i diagnostykę stanu kabli, która umożliwia wykrywanie i lokalizowanie problemów z połączeniem. Łącząc bezpieczeństwo z wydajnością sieci, TL-SG116E wspiera funkcje VLAN MTU, VLAN w oparciu o port oraz VLAN 802.1Q. Przy okazji producent zapewnia, że oba przełączniki wykonano z wysokiej jakości elementów, jak solidna metalowa obudowa komponująca się z nowoczesnymi wnętrzami. TP-Link TL-SG116 i TL-SG116E są już dostępne w sprzedaży. Produkty objęto 5-letnią gwarancją. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link prezentuje przełączniki TL-SG116 i TL-SG116E

 0