TP-Link prezentuje router 4G+ Archer MR600

TP-Link prezentuje router 4G+ Archer MR600

Choć żyjemy w czasach powszechnego dostępu do internetu, to nie wszyscy mogą pozwolić sobie na superszybkie łącze światłowodowe, a dodatkowo są jeszcze miejsca, gdzie nawet możliwość połączenia ze standardową siecią jest mocno ograniczona. W takiej sytuacji wybawieniem okazuje się technologia bezprzewodowej sieci, z której usług użytkownicy korzystają nie tylko na zewnątrz, ale także bezpośrednio w miejscu zamieszkania czy na letniej działce. Wówczas najrozsądniejszą opcją wydaje się zastosowanie stacjonarnego routera ze slotem na kartę micro-SIM i właśnie z taką propozycją wychodzi popularny producent TP-Link. Firma rozszerzyła swoje portfolio o nowe urządzenie Archer MR600 wspierające 4G+. Ten bezprzewodowy oraz dwupasmowy router obsługuje LTE Cat6 z technologią Carrier Aggregation, jak również zapewnia prędkość transferu sięgającą do 300 Mb/s. Według producenta nieskomplikowana konfiguracja, wliczając w to łatwość użytkowania, są głównymi cechami sprawiającymi, iż ów model zadowoli większość osób, dla których ważny jest mocny i stabilny zasięg sieci bezprzewodowej.

TP-Link rozszerzył swoją ofertę o stacjonarny router wykorzystujący technologię 4G+.

TP-Link prezentuje router 4G+ Archer MR600

Stabilność i wydajność połączeń gwarantują dwie zewnętrzne anteny 4G LTE, które w razie potrzeby można wymienić np. na antenę zewnętrzną. Archer MR600 rozgłasza sieć Wi-Fi w standardzie 802.11ac o prędkościach do 1167 MB/s w dwóch pasmach transmisji, a ponadto posiada cztery gigabitowe porty Ethernet, gwarantujące dużą prędkość i niezawodność połączeń dla sprzętów przewodowych, które wymagają dużej przepustowości. Sprzęt wspiera opcję OneMesh, w efekcie współpracując z innymi urządzeniami od TP-Link i tworząc elastyczną sieć Mesh. Wspomniana technologia, dzięki płynnemu roamingowi, zapewnia ciągłą transmisję danych podczas przemieszczania się użytkownika po domu. Urządzenia znajdujące się w sieci Wi-Fi są automatycznie łączone z routerem lub wzmacniaczem o najsilniejszej w danym momencie sile sygnału. Proces ten jest niezauważalny dla użytkownika, co oznacza, że korzystanie z internetu jest bardzo wygodne.

TP-Link prezentuje router 4G+ Archer MR600

Przeprowadzenie procesu konfiguracji urządzenia jest bardzo proste i nie sprawi problemu nawet mniej doświadczonym użytkownikom komputera. Wygodnym rozwiązaniem okazuje się tutaj dostępna na smartfony i tablety dedykowana aplikacja TP-Link Tether, która pomoże przejść nam przez całe ustawienia. Warto też podkreślić, iż Archer MR600 bez problemu zapewni połączenie 3G/4G nawet 64 urządzeniom bezprzewodowym (telefonom, laptopom itp.) jednocześnie. Sprzęt został objęty 3-letnią gwarancją producenta. Więcej informacji o routerze znajdziecie na stronie TP-Link.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link prezentuje router 4G+ Archer MR600

 0