TP-Link prezentuje router Archer C6

TP-Link prezentuje router Archer C6

Firma TP-Link zaprezentowała router Archer C6, który zastępuje w ofercie starszy model Archer C2. W przeciwieństwie do popularnego poprzednika, Archer C6 charakteryzuje się m.in. wyższą przepustowością sieci Wi-Fi, a także wsparciem dla technologii MU-MIMO. Oprócz tego w routerze wykorzystano aż pięć anten pozwalających zwiększyć zasięg, jak również wydajność sieci bezprzewodowych. TP-Link Archer C6 rozgłasza Wi-Fi w wydajnym standardzie 802.11ac, oferując użytkownikom przepustowość do 1200 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 300 Mb/s w 2.4 GHz). Dużą rolę odgrywa tu odpowiednia optymalizacja funkcjonowania sieci Wi-Fi, z kolei obecna technologia MU-MIMO 2x2 umożliwia jednoczesną komunikację routera z dwoma urządzeniami, co powoduje zwiększenie prędkości, przepustowości i wydajności całej domowej sieci.

TP-Link zaprezentował router Archer C6, który bez problemu sprawdzi się w każdej domowej sieci.

TP-Link prezentuje router Archer C6

Tak jak wspominaliśmy, za zasięg routera odpowiada zestaw pięciu anten - cztery zewnętrzne oraz jedna wewnętrzna, które są wspomagane przez rozwiązanie Beamforming (kształtowanie wiązki) pozwalające zlokalizować łączące się z routerem urządzenia, a następnie zwiększyć siłę sygnału nadawanego w ich kierunku. Dodatkowo Archer C6 posiada jeden gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN, które pozwalają na zbudowanie wydajnej sieci przewodowej. Oprócz tego router może funkcjonować jako Access Point lub Bridge, dzięki czemu idealnie sprawdzi się przy rozbudowanej sieci domowej. Dużą prostotą charakteryzuje się konfiguracja oraz obsługa urządzenia, a to za sprawą intuicyjnego interfejsu i dostępnej mobilnej aplikacji Tether na systemy Android i iOS. W praktyce każdy, nawet mniej zaawansowany użytkownik, bez problemów poradzi sobie z dostosowaniem sprzętu do codziennego użytku.

Zgodnie z informacją podaną przez producenta, router Archer C6 trafił już do sprzedaży i został objęty standardową 36-miesięczną gwarancją. Bez wątpienia najnowsza propozycja od TP-Link w dobie nieustannego przyspieszania dostępnego w Polsce internetu i operatorów oferujących naprawdę bardzo szybkie łącza wykorzystanie odpowiedniego routera dostosowującego się do obecnych wymogów jest istotne. Archer C6, choć nie jest rewolucyjnym produktem na rynku routerów, stanowi ciekawą alternatywę dla wielu dostępnych w sklepach urządzeń. Więcej informacji o sprzęcie znajdziecie na oficjalnej stronie produktu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link prezentuje router Archer C6

 0