TP-Link przedstawia system do monitoringu CCTV - VIGI

TP-Link przedstawia system do monitoringu CCTV - VIGI

Nowy system do monitoringu CCTV od TP-Link dedykowany jest osobom, które chcą chronić prywatne mienie, domy oraz posesje. Oprócz tego VIGI sprawdzi się podczas zabezpieczenia biur, parkingów czy magazynów małych i średnich przedsiębiorców. W skład systemu wchodzą kamera zewnętrzna VIGI C300P, kamera wewnętrzna VIGI C400P oraz ośmiokanałowy sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR1008. Zewnętrzna kamera VIGI C300P posiada odporną na warunki atmosferyczne obudowę o klasie szczelności IP67. Występuje ona w dwóch wersjach, różniących się ogniskową obiektywu: 4 mm lub 6 mm, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w monitoringu takich przestrzeni jak wjazd na posesję czy też wejście do firmy, jak i do rejestrowania obrazu na większych dystansach w otwartych przestrzeniach. W przypadku VIGI C400P można wybrać wersję o ogniskowej 2,8 lub 4 mm, przy czym do prowadzenia obserwacji małych, zamkniętych powierzchni, np. takich jak winda czy też klatka schodowa, zalecane jest wykorzystanie szerokokątnej ogniskowej.

Nowy system do monitoringu CCTV od TP-Link dedykowany jest osobom, które chcą chronić prywatne mienie, domy oraz posesje. Oprócz tego VIGI sprawdzi się podczas zabezpieczenia biur, parkingów czy magazynów małych i średnich przedsiębiorców.

TP-Link przedstawia system do monitoringu CCTV - VIGI

fot. VIGI C400P

Z kolei w otwartych przestrzeniach biurowych np. na recepcji czy magazynie zalecany jest obiektyw 4 mm, pozwalający na rejestrację nawet najmniejszych detali z kilku metrów. Kamery rejestrują obraz o rozdzielczości 3 Mpx, która zapewnia wysoką szczegółowość, pozwalającą na rozpoznanie wielu detali, np. twarzy czy numerów tablic rejestracyjnych. Posiadają także wiele niezwykle istotnych funkcji. Jedną z nich jest inteligentne wykrywanie informujące o przekroczeniu wyznaczonej granicy, wtargnięciu na obszar prywatny, czy o sabotażu polegającym na zasłonięciu obiektywu. Urządzenia wysyłają powiadomienia o zaistniałej sytuacji. Kolejne udogodnienie Smart IR polega na zapobieganiu niedoświetlenia obiektów, znajdujących się daleko od kamery oraz przesadnym naświetlaniu obiektów, które rejestrowane są blisko obiektywu w nocy. Funkcja WDR dostosowuje kontrast oświetlenia do warunków, aby zminimalizować zacienienia i wydobyć z obrazu rzeczywistą głębię, natomiast 3D DNR usuwa nadmierną pikselację, aby rejestrować wyraźniejszy obraz bez zniekształceń.

TP-Link przedstawia system do monitoringu CCTV - VIGI

fot. VIGI NVR1008

Oba urządzenia mogą pracować w tzw. trybie nocnym zapewniającym dobre działanie w warunkach słabego oświetlenia. Dzięki zastosowaniu kompresji H.264+ obraz rejestrowany przez obydwie kamery jest wysokiej jakości pomimo dużej kompresji. W efekcie kamery nie obciążają sieci i szybko przesyłają zarejestrowany obraz, który zapisywany na dysku zajmuje bardzo mało miejsca. Co niezwykle istotne, oba urządzenia mogą być zasilane na dwa sposoby: poprzez PoE lub za pomocą dołączonego do zestawu zasilacza 12 V DC. Wybór pierwszego sposobu obniża koszty wdrożenia systemu, ponieważ nie ma potrzeby montażu dodatkowego okablowania. System VIGI uzupełnia ośmiokanałowy sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR1008, służący do koordynacji działania kamer, a także przeglądania, przechowywania i odtwarzania zarejestrowanych materiałów wideo. NVR1008 umożliwia nagrywanie materiału uzyskanego z kamer na dysku SATA o pojemności do 10 TB, gwarantującym bezpieczeństwo lokalnego przechowywania danych.

Zastosowanie dysku o maksymalnej pojemności pozwala na przechowywanie nawet 720 dni zarejestrowanych nagrań. Sprzęt daje ponadto możliwość podglądu na żywo z ośmiu kamer w tym samym czasie oraz jednoczesnego odtwarzania nagrań nawet z czterech kamer oraz wyszukiwania zdarzeń w harmonogramach wideo w celu szybkiego przeglądania materiału. Rejestrator pozwala również na dwukierunkową transmisję dźwięku. Dzięki obsłudze interkomu z dowolnego miejsca można prowadzić rozmowy, widząc jednocześnie obraz z kamery. Rejestrator jest w pełni zgodny ze standardami ONVIF, co oznacza, iż współpracuje z kamerami innych producentów, pozwalając stworzyć kompleksowy system monitoringu.

Urządzenie wyposażono w port Ethernet RJ45 10/100 Mb/s oraz dwa porty USB, które pozwalają na podłączenie myszki, klawiatury lub w razie potrzeby - przenośnego dysku twardego. Systemem kamer VIGI można zarządzać na trzy różne sposoby: za pomocą rejestratora VIGI NVR1008, oprogramowania VIGI Security Manager na komputery stacjonarne i laptopy lub dedykowanej aplikacji VIGI na urządzenia mobilne. Dzięki integracji z TP-Link Cloud system umożliwia zdalny dostęp do kamer z dowolnego miejsca na świecie. Kamery oraz rejestrator VIGI objęte są 36-miesięczną gwarancją producenta. Zakup kamery VIGIC300P to koszt ok. 160 zł, VIGI C400P kosztuje około 150 złotych, natomiast VIGI NVR1008 można zakupić za ok. 260 zł.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link przedstawia system do monitoringu CCTV - VIGI

 0