TP-Link RE550 - nowy wzmacniacz sieci bezprzewodowej AC1900

TP-Link RE550 - nowy wzmacniacz sieci bezprzewodowej AC1900

Wzmacniacz sieci bezprzewodowej TP-Link RE550 pracuje w standardzie 802.11ac (Wi-Fi 5). Zapewnia on zasięg sieci bezprzewodowej o prędkości do 600 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz. RE550 wspiera technologię MU-MIMO 3x3, co sprawia, iż może wysyłać pakiety do wielu urządzeń jednocześnie i poradzi sobie z jednoczesnym wykonywaniem wielu zadań, nawet tych, które bardzo obciążają sieć - graniem online, czy oglądaniem filmów oraz seriali w rozdzielczości 4K. Extender RE550 posiada trzy zewnętrzne, regulowane anteny, które zapewniające wysoki zasięg oraz stabilność połączeń. Wzmacniacz wyposażono również w gigabitowy port Ethernet, dzięki któremu możemy podłączyć do sieci urządzenia niewyposażone w kartę sieciową Wi-Fi, takie jak np. komputer stacjonarny, telewizor czy drukarka.

Wzmacniacz sieci bezprzewodowej TP-Link RE550 pracuje w standardzie 802.11ac (Wi-Fi 5). Zapewnia on zasięg sieci bezprzewodowej o prędkości do 600 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz.

TP-Link RE550 - nowy wzmacniacz sieci bezprzewodowej AC1900

Sprzęt posiada ponadto tryb pracy jako Access Point, dzięki czemu można go wykorzystać jako punkt dostępowy Wi-Fi. Wzmacniacz sygnału RE550 jest kompatybilny z technologią OneMesh, która umożliwia zbudowanie sieci Mesh z wykorzystaniem dotychczas posiadanych urządzeń sieciowych TP-Link. Urządzenia tworzące sieć OneMesh współpracują ze sobą, aby tworzyć jednolitą sieć Wi-Fi. Podczas przemieszczania się po domu, telefon lub tablet zawsze połączy się ze sprzętem oferującym najlepsze połączenie, bez przerywania transferu. Proces ten jest niezauważalny dla użytkownika. Wzmacniacz RE550 jest banalnie prosty w konfiguracji i użytkowaniu. Zarządzanie siecią umożliwia aplikacja TP-Link Tether, którą można zainstalować na każdym urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym iOS lub Android.

Dzięki aplikacji użytkownik może w łatwy i wygodny sposób monitorować stan wzmacniacza sygnału, kontrolować jego funkcje oraz zmieniać ustawienia. Urządzenie wyposażono także w inteligentny sygnalizator, który pomaga znaleźć dla niego najlepszą lokalizację, pozwalającą uzyskać optymalny zasięg sieci. Produkt jest już dostępny w sprzedaży i został objęty 3-letnią gwarancją. Jego cena to ok. 270 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link RE550 - nowy wzmacniacz sieci bezprzewodowej AC1900

 0