TP-Link RE700X – mocny wzmacniacz sygnału z Wi-Fi 6

TP-Link RE700X – mocny wzmacniacz sygnału z Wi-Fi 6

TP-Link RE700X to najmocniejszy w ofercie firmy range extender z obsługą standardu Wi-Fi 6. Sprawdzi się w większych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których sygnał Wi-Fi z routera jest zbyt słaby do sprawnej transmisji danych.

Sprzęt pracuje w najnowszym standardzie Wi-Fi 6 (802.11ax). Dzięki wstecznej kompatybilności RE700X z poprzednimi standardami Wi-Fi urządzenie bezproblemowo współpracuje ze wszystkimi routerami i access pointami dostępnymi na rynku. RE700X oferuje użytkownikom do 3000 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach (do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz). Tak wysoka przepustowość sprawia, że można w jednym czasie wykonywać wiele obciążających sieć operacji. Produkt wyposażony jest w liczne technologie poprawiające wydajność Wi-Fi, m.in. Beamforming, czyli technologię kształtowania wiązki, czy też OFDMA, która umożliwia transmisję dużej ilości pakietów danych do wielu urządzeń jednocześnie, a także funkcję HE160 (obsługa kanałów o szerokości 160 Mhz).

RE700X to najmocniejszy w ofercie firmy range extender z obsługą standardu Wi-Fi 6.

TP-Link wzmacniacz sieci

Dodatkowo funkcja TWT (Target Wake Time) pozwala oszczędzić baterię w podłączonych do sieci urządzeniach mobilnych i smart. TP-Link OneMesh utworzyć sieci Mesh bez konieczności wymiany urządzeń sieciowych. Wystarczy podłączyć wzmacniacz do routera OneMesh, by uzyskać jedną nazwę sieci oraz automatyczne przełączanie się pomiędzy urządzeniami dostępowymi w czasie przemieszczania się po domu. Technologia OneMesh gwarantuje także stabilną transmisję danych w całym domu bez spadków prędkości. Pełna lista produktów TP-Link ze wsparciem dla OneMesh znajduje się tutaj.

Wbudowany we wzmacniacz gigabitowy port Ethernet pozwala na podłączenie do sieci urządzeń niewyposażonych w kartę Wi-Fi, np. konsol do gier, starszych telewizorów smart czy komputerów stacjonarnych. RE700X może pracować również jako Access Point Wi-Fi 6. Konfiguracja urządzenia jest bardzo intuicyjna i można dokonać jej na trzy sposoby: poprzez mechanizm WPS, aplikację mobilną lub klasyczny interfejs przeglądarkowy. Korzystając z aplikacji TP-Link Tether użytkownik może także monitorować stan wzmacniacza, kontrolować jego funkcje oraz zmieniać jego ustawienia. Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży w cenie około 400zł. Produkt objęto 36-miesięczną gwarancją.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link RE700X – mocny wzmacniacz sygnału z Wi-Fi 6

 0