TP-Link RE705X – wzmacniacz sygnału Wi-Fi 6 z zewnętrznymi antenami

TP-Link RE705X – wzmacniacz sygnału Wi-Fi 6 z zewnętrznymi antenami

TP-Link RE705X to według producenta najmocniejszy range extender w portfolio firmy. Obsługa Wi-Fi 6 i dwie zewnętrzne anteny zapewniają bezproblemowe korzystanie z sieci nawet w większych mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

Wyższą wydajność i pojemność sieci zapewnia standard Wi-Fi 6 (802.11ax). Współpracę ze wszystkimi routerami i access pointami dostępnymi na rynku gwarantuje wsteczna kompatybilność RE705X. Wzmacniacz sygnału oferuje przepustowość do 3000 Mb/s w dwóch pasmach (do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz). Urządzenie wyposażono również w funkcję TWT (Target Wake Time), która pozwala oszczędzić baterię w podłączonych do sieci urządzeniach mobilnych i smart. Ponadto RE705X oferuje Beamforming, czyli technologię kształtowania wiązki, OFDMA, która umożliwia transmisję dużej ilości pakietów danych do wielu urządzeń jednocześnie, a także funkcję HE160 (obsługa kanałów o szerokości 160 MHz). Tworzenie sieci Mesh w prosty sposób bez konieczności wymiany urządzeń sieciowych zapewnia technologia TP-Link OneMesh.

TP-Link RE705X to wzmacniasz Wi-Fi 6, który oferuje przepustowość do 3000 Mb/s w dwóch pasmach (do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz).

TP-Link wzmacniacz
 

Wystarczy podłączyć wzmacniacz do routera OneMesh, by uzyskać jedną nazwę sieci oraz automatyczne przełączanie się pomiędzy urządzeniami dostępowymi w czasie przemieszczania się po domu. Pełna lista produktów TP-Link ze wsparciem dla OneMesh znajduje się tutaj. Urządzenia niewyposażone w kartę Wi-Fi takie jak np. starsze telewizory smart, konsole czy komputery stacjonarne podłączymy wbudowanym we wzmacniacz gigabitowym portem. RE705X może pracować również jako Access Point Wi-Fi 6. Konfiguracji można dokonać na trzy sposoby: za pomocą WPS, interfejsu przeglądarkowego czy przez aplikację mobilną.

Użytkownik może także monitorować stan wzmacniacza, kontrolować jego funkcje oraz zmieniać jego ustawienia korzystając z aplikacji TP-Link Tether (dostępnej na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS lub Android). Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży w cenie około 400zł. Produkt objęto 36-miesięczną gwarancją. Więcej informacji o wzmacniaczu znajdziemy tutaj.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link RE705X – wzmacniacz sygnału Wi-Fi 6 z zewnętrznymi antenami

 0