TP-Link TL-MR100 – budżetowy router do internetu mobilnego

TP-Link TL-MR100 – budżetowy router do internetu mobilnego

Router TP-Link TL-MR100 obsługuje LTE Cat4 i zapewnia stabilne połączenia o prędkości do 150 Mb/s. Urządzenie może stanowić główne łącze internetowe w domu lub gdziekolwiek zabierzemy go ze sobą – wystarczy włożyć do wbudowanego slotu kartę SIM od wybranego przez siebie operatora. Sprzęt rozgłasza sieć Wi-Fi w standardzie 802.11n o prędkościach do 300 Mb/s, a za podłączenie urządzeń przewodowych odpowiadają dwa porty LAN 10/100 Mb/s. Co istotne, jeden z portów LAN routera może zamiennie służyć jako port WAN, dzięki czemu w przypadku zmiany dostawcy sieci na operatora stacjonarnego nie musimy wymieniać routera. Proces jego konfiguracji nie należy do trudnych w efekcie powinien poradzić sobie z nim każdy użytkownik komputera. Panel ustawień daje dostęp do np. funkcji kontroli rodzicielskiej czy sieci dla gości.

Router TP-Link TL-MR100 obsługuje LTE Cat4 i zapewnia stabilne połączenia o prędkości do 150 Mb/s.

TP-Link TL-MR100 – budżetowy router do internetu mobilnego

Korzystając z funkcji kontroli rodzicielskiej da się zablokować niestosowne dla dzieci treści oraz ustawić dla nich limity dostępu do internetu. Natomiast funkcja sieci dla gości pozwoli na utworzenie dodatkowej sieci bezprzewodowej, umożliwiającej gościom korzystanie z sieci bez udzielania im dostępu do zasobów sieci lokalnej. Router Archer TL-MR100 jest już dostępny w sprzedaży w cenie około 300 zł brutto i objęty został 3-letnią gwarancją producenta. TL-MR100 to propozycja dla wszystkich osób, które nie mają możliwości podłączenia się do infrastruktury kablowej lub dla tych, którzy chcieliby ze swojego internetu korzystać np. podczas urlopu, w trakcie wyjazdu na działkę. Model bez problemu udostępni połączenie 3G/4G nawet 32 urządzeniom bezprzewodowym jednocześnie. Więcej informacji o urządzeniu przeczytamy tutaj.

Z innych propozycji warto przedstawić chociażby TP-Link TL-WR844N oraz TL-WR820N oferujące prędkości transmisji do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Oba routery wyposażono w porty WAN 10/100 Mb/s oraz (odpowiednio) w cztery i dwa porty LAN 10/100 Mb/s. Oba routery obsługują technologię 2x2 MIMO. Dodatkowo model TL-WR844N korzysta z funkcji QoS, która dzięki priorytetyzacji pakietów zapewnia niezawodne oraz stabilne połączenia wszystkim użytkownikom w sieci. Posiada on też cztery tryby pracy: routera, punktu dostępowego, wzmacniacza sygnału oraz WISP.Cena TL-WR844N wynosi ok. 70 zł, natomiast TL-WR820N ok. 60 zł.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link TL-MR100 – budżetowy router do internetu mobilnego

 0