TP-Link zaprezentował nowy przełącznik T1600G-18TS

TP-Link zaprezentował nowy przełącznik T1600G-18TS

Popularny producent routerów wprowadził do oferty zarządzalny przełącznik typu Smart, który powinien zainteresować małe, czy średnie firmy.

TP-Link T1600G-18TS jest następcą popularnego TL-SG2216. Przełącznik znajdzie zastosowanie przede wszystkim w sieciach wymagających gigabitowego połączenia. W porównaniu do poprzednika zwiększono jego przepustowość i szybkość przekierowywania pakietów. Urządzenie mieści w jednej obudowie 16 portów pokroju RJ45 oraz dwa gigabitowe sloty SFP. Wspomniane porty pozwalają na integrację z już istniejącą siecią za pomocą infrastruktury światłowodowej. Dzięki czemu stanowi świetne rozwiązanie dla firm z sektora SMB albo operatorów ISP, dla których może on posłużyć jako przełącznik dostępowy. Spora ilość pamięci i wydajny procesor gwarantują stabilny przepływ danych, a zaawansowana funkcja QoS dla warstw L2-L4 umożliwia jednoczesne płynne transmisje danych, VoIP, a także prowadzenie video-konferencji.

Najnowszy przełącznik od TP-Link, to propozycja skierowania głównie do małych i średnich firm, który pomoże im rozbudować dostępną infrastrukturę

Opcja QoS pozwala zarazem określić priorytety ruchu sieciowego z poziomu administratora. Tak jak w pozostałych przełącznikach TP-Link z serii Smart mamy do dyspozycji obsługę VLAN, izolacji portów, czy agregacji połączeń LACP. Dodatkowo, w oparciu o priorytet portów, czy standardy 802.1P i DISCP, sprzęt pozwala na hierarchizowanie połączeń. Oprócz tego funkcje routingu statycznego oraz IGMP Snooping, umożliwiające efektywniej zarządzać przepływem danych, nie obciążając sieci. Produkt jest już dostępny w sprzedaży i został objęty 5-letnią gwarancją. Szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie. Cena TP-Link TL-SG2216 dostępna w internecie wynosi od mniej więcej 400 do 500 złotych, w zależności od wybranej oferty.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link zaprezentował nowy przełącznik T1600G-18TS

 0