Trailer Grand Theft Auto 6 z ponad 100 mln wyświetleń na YouTube

Trailer Grand Theft Auto 6 z ponad 100 mln wyświetleń na YouTube

Cały świat żyje dzisiaj trailerem Grand Theft Auto 6, którego Rockstar Games wrzucił na YouTube wcześniej niż deklarował. Jak należało się spodziewać w krótkim czasie zebrał on ogromną liczbę wyświetleń.

Rockstar Games po latach plotek, wycieków mniej lub bardziej sprawdzonych, odsłonił karty i wrzucił zwiastun GTA 6, który nie jest jedynie krótkim teaserem i ujawnia, czego należy oczekiwać po najnowszej grze studia. W zasadzie potwierdziły się domniemania o dwóje głównych bohaterów złodziejaszków, których historię wzorowano na duecie Bonnie oraz Clyde. Deweloperzy zaskoczyli graczy, bo wrzucili materiał wcześniej niż oczekiwano (w Polsce miał on być widoczny od 15:00). Zapewne stało się tak ze względu na konkretne wycieki trafiające do sieci tuż przed publikacją, więc nie było sensu dłużej ukrywać trailera.

Trailer GTA 6 w ciągu niespełna doby odnotował ponad 81 mln wyświetleń na YouTube.

Materiał co logiczne przy takim hype wzbudził ogromne zainteresowanie graczy z całego świata. W ciągu 12 godzin od publikacji obejrzało go prawie 60 milionów ludzi, natomiast w tej chwili jest to 81 milionów odsłon i liczba ta stale rośnie i będzie rosła w kolejnych dniach. Nie powinno być kłopotu z przekroczeniem 100 mln wyświetleń. Dla porównania pierwszy zwiastun Grand Theft Auto 5 potrzebował aż 12 lat, by dobić do 96 milionów odsłon.

Trailer GTA 6 pozostaje na dobrej drodze, aby pobić ten wynik już niebawem. Choć warto zauważyć, że YouTube w 2013 roku był znacznie większą platformą niż w momencie premiery oryginalnego zwiastuna GTA 5, samo zainteresowanie materiałem nowej gry Rockstara jest bezprecedensowe i obejrzano go także miliony razy w innych mediach społecznościowych, na których został udostępniony.

W chwili pisania tego tekstu zwiastun miał ponad 6,8 milion polubień i 200 000 głosów negatywnych. Film zgromadził również ponad pół miliona komentarzy. GTA 6 w pierwszej kolejności trafi na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S w 2025 roku, a dopiero potem na PC.

Aktualizacja 06.12.2023 r.

I zgodnie z prognozą pierwszy zwiastun GTA 6 przebił granicę 100 milionów odsłon na YouTube (aktualnie jest to 102 mln) i przebił pierwszy trailer Grand Theft Auto 5, który ma 100 mln odsłon.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Trailer Grand Theft Auto 6 z ponad 100 mln wyświetleń na YouTube

 0