Transferowy hit w CS:GO, Polak trafił do Evil Geniuses

Transferowy hit w CS:GO, Polak trafił do Evil Geniuses

Transfer Michała "MICHU" Müllera stał się w końcu faktem - Polak dołączył do Evil Geniuses. Jest to jedna z najstarszych i największych organizacji na świecie, która ma dywizje w grach takich jak Call of Duty, Dota 2, League of Legends, Rocket League czy Counter Strike: Global Offensive. Müller stał się częścią drużyny CS:GO, zastępując jednocześnie Tarika "tarik" Celika. Amerykanin był niekwestionowaną gwiazdą organizacji, będąc jej częścią od samego początku istnienia dywizji. W trakcie obecności tarika organizacja sięgała po takie tytuły jak mistrzostwa ESL One New York 2019 czy StarSeries i-League Season 8. Zespół był nawet kilkukrotnie plasowany na pierwszym miejscu prestiżowego rankingu HLTV. Obecna zespół jest notowany na 15. pozycji na świecie, ale jeszcze dwa miesiące temu znajdował się wśród dziesięciu najlepszych drużyn globu. Przyszłość Amerykanina na razie nie jest znana, niewykluczone, że jak wielu jego rodaków przejdzie on na Valoranta.

Michał "MICHU" Müller został nowym graczem Evil Geniuses. Polak zastąpił w drużynie Tarika "tarik" Celika.

Transfer MICHA to ogromny krok do przodu dla całej polskiej społeczności CS:GO. 24-latek od zawsze był uważany za ogromny talent, jednak nigdy w pełni nie spełnił oczekiwań kibiców. W swojej karierze grał dla takich drużyn jak Gamers2, Team Kinguin, Virtus.pro czy Envy. Angaż w Virtusach miał pobudzić legendarny zespół, który w tamtym okresie znajdował się w dołku. Ostatecznie jednak sama obecność MICHA na niewiele się zdała, a organizacja w 2019 porzuciła pomysł gry polskim składem, zastępując go zawodnikami z Rosji, Kazachstanu i Uzbekistanu. W 2020 Müller podpisał kontrakt z Envy - była to jego pierwsza przygoda w międzynarodowym zespole. Również i ten etap ostatecznie okazał się niejako straconym czasem, gdyż drużyna Polaka rozgrywała bardzo mało spotkań, a ostatecznie się rozpadła na przełomie 2020 i 2021 roku.

Teraz MICHU otrzymuje kolejną, być może największą szansę, czyli grę dla Evil Geniuses. Polak od ponad trzech miesięcy nie występował w oficjalnych rozgrywkach, jego forma stoi pod znakiem zapytania. Mimo to tak duża i szanowna organizacja zdecydowała się na współpracę z graczem znad Wisły. To idealne obrazuje, jaką markę MICHU zdążył sobie wypracować na arenie międzynarodowej. Teraz będzie miał okazję potwierdzić swoje umiejętności w jednej z najlepszych drużyn na świecie. Debiut Polaka nastąpi już niebawem - 19 kwietnia bowiem rusza turniej FunSpark ULTI 2020 Europe Final, w którym to EG weźmie udział. Na liście uczestników znalazły się takie drużyny jak Virtus.pro, Heroic czy Complexity.

Obecny skład Evil Geniuses prezentuje się następująco:

  • Vincent "⁠Brehze⁠" Cayonte
  • Tsvetelin "⁠CeRq⁠" Dimitrov
  • Peter "⁠stanislaw⁠" Jarguz
  • Owen "⁠oBo⁠" Schlatter
  • Michał "⁠MICHU⁠" Müller
  • Wilton "⁠zews⁠" Prado (trener)

Pokaż / Dodaj komentarze do: Transferowy hit w CS:GO, Polak trafił do Evil Geniuses

 0