Treyarch: Call of Duty: Black Ops 4 może otrzymać wsparcie dla modów

Treyarch: Call of Duty: Black Ops 4 może otrzymać wsparcie dla modów

Call of Duty: Black Ops 4 trafi do sklepów już za kilka dni, a dokładniej 12 października i dostępne będzie na wiodących platformach, tj. PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Największą nowością tej odsłony popularnej serii jest cieszący się ogromnym zainteresowaniem tryb battle royale - w ubiegłym miesiącu przeprowadzono jego publiczne beta testy i trzeba przyznać, że chociaż poziomem nie dorównuje on w stu procentach temu, co pokazał Playerunknown's Battlegrounds, to jednak stanowi ciekawą alternatywę dla gry Bluehole i może z nią w jakimś stopniu konkurować. Dodatkowo okazuje się, że fani battle royale nie są jedyną grupą, którą Treyarch postara się przyciągnąć do Call of Duty: Black Ops 4, bo kolejną są modderzy.

Wsparcie dla modów w Call of Duty: Black Ops 4 miałoby się pojawić wkrótce po premierze gry.

Dotychczas autorzy Call of Duty nie przywiązywali szczególnej wagi do modyfikacji dla swoich produkcji, ale teraz zamierzają zdobyć się na ukłon w tę stronę. Zgodnie z informacją przekazaną bezpośrednio na Twitterze dewelopera, Black Ops 4 może otrzymać wsparcie dla modów. Przy okazji podkreślono zasługi osób parających się tym zajęciem, przyczyniających się często do znacznego upiększenia pierwotnego świata gry. Niestety na ten moment nie wiemy, kiedy dokładnie opcja modów zostanie wprowadzona, ale na pewno nie wydarzy się to w chwili debiutu produkcji, ponieważ jest to jeden z tych elementów, na których deweloper skupi się dopiero po premierze.

Tak czy inaczej, należy pochwalić producenta za chęć dodania obsługi modów, które może choć odrobinę osłodzą nam brak zwykłego single playera. Przypomnijmy, że po raz pierwszy fabułę zastąpiono opowieściami poszczególnych Operatorów dostępnych w ramach multiplayera. Takie podejście nieco zaskakuje, zważywszy na fakt, że odwieczny rywal Call of Duty, czyli Battlefield, w nadchodzącej równie wielkimi krokami części będzie posiadał tradycyjną opowieść w realiach II wojny światowej. Co jeszcze istotne dla graczy PC, Call of Duty: Black Ops 4 nie pojawi się na Steam, tylko platformie Blizzarda - Battle.net i ciekawi jesteśmy, jak ów model dystrybucji wpłynie na finalną sprzedaż gry.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Treyarch: Call of Duty: Black Ops 4 może otrzymać wsparcie dla modów

 0