Trollował oszustów w PUBG. Tysiące pobrań cheatów powodujących zgony

Trollował oszustów w PUBG. Tysiące pobrań cheatów powodujących zgony

Popularność PUBG nieco zmalała w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ale jeśli chodzi o gry typu battle royale jest to wciąż jedna z najważniejszych pozycji, która potrafi utrzymać starych graczy i przyciągać nowych. Jedno jest jednak pewne w tego typu produkcjach - zawsze przyciągają one rzesze oszustów, którzy w nieuczciwy sposób chcą sobie zapewnić łatwe zwycięstwo, psując innym przyjemność z rozgrywki. Pojawiają się jednak osoby, które mają dość takiego stanu rzeczy i biorą sprawy we własne ręce. YouTuber posługujący się pseudonimem ScriptKid nie miał zamiaru czekać spokojnie i liczyć, że deweloper sam upora się z oszustami. Zamiast tego stworzył własne unikalne rozwiązanie.

ScriptKid oszukał oszustów, sprzedając im zmodyfikowane cheaty. Nie każdy bohater nosi pelerynę ;)

ScriptKid stworzył i opublikował własną aplikację do oszukiwania w PUBG, która w rzeczywistości była trojanem i nakłaniał potencjalnych cheaterów do pobrania programu. Zamiast jednak pomóc im odnieść zwycięstwo, aplikacja sprawiała, że umierali w pozornie zwykłych (i często bardzo zabawnych) okolicznościach. Tworząc swoje oprogramowanie, zapłacił również za trochę promocyjnej przestrzeni reklamowej w Google, aby jego strona z cheatami do PUBG pojawiła się na samej górze listy wyszukiwań oraz w boksach reklamowych, gdy użytkownicy szukali tego typu aplikacji w internecie. Przynęta została rzucona...

Aplikacja została pobrana przez tysiące oszustów i zamiast pomagać, przy każdej możliwej okazji przeszkadzała. Oto część z nietypowej funkcjonalności programu:

  • Automatyczne wyrzucanie oszusta z samochodu / pojazdu, gdy prędkość była śmiertelna
  • Gracz mógł grzać granaty, ale po rzucie spadały one pod stopy oszusta, bez jego wiedzy
  • Strzelanie z pistoletu za każdym razem, gdy oszust próbuje kogoś ożywić. Oznacza to zabicie osoby, której cheater próbował pomóc

To jednak nie koniec.  Wszystkie te zgony był automatycznie rejestrowane i wysyłane do twórcy oprogramowania "hakerskiego", czego fragment możecie zobaczyć na powyższym materiale. ScriptKid - nie wiem, kim jesteś, ale liczę, że coś podobnego pojawi się wkrótce do Call of Duty: Warzone i innych battle royale ;)

Pokaż / Dodaj komentarze do: Trollował oszustów w PUBG. Tysiące pobrań cheatów powodujących zgony

 0