Trylogia Tomb Raidera otrzyma zremasterowaną wersję

Trylogia Tomb Raidera otrzyma zremasterowaną wersję

Moda na wszelkiej maści remastery trwa w najlepsze. W efekcie dość często otrzymujemy usprawnione wersje klasyków wydanych przed laty na rozmaite platformy. Teraz do tego grona dołączy także najsłynniejsza archeolog na świecie. 

Studio Realtech VR potwierdziło prace mające na celu odświeżenie trzech pierwszych odsłon Tomb Raidera. Sposób ich dystrybucji będzie jednak dość nietypowy, bo nie otrzymamy pełnoprawnych gier, a wyłącznie aplikacje pozwalające uruchomić oryginalne buildy przygód Larry Croft, udostępnione na Steamie i oparte jeszcze na systemie DOS. Niestety posiadacze pudełkowych kopii bądź tych na platformie GOG raczej zostaną wykluczeni z grona szczęśliwców. Warto zaznaczyć, że nie mamy tutaj do czynienia z w pełni profesjonalnym projektem, a twórcy porównują go do modyfikacji pokroju ZDoom. Mimo to dostaniemy zupełnie nowy silnik, a także sporą ilość usprawnień gameplayowych (sam software zaczerpnie niezbędne dane z pierwotnych plików gry). 

Projekt Realtech VR nie będzie klasycznym remasterem, a aplikacją pozwalającą uruchomić oryginalne pliki gry w całkowicie ulepszonej wersji

Z listy rzeczy, które zostaną odmienione, warto wymienić m.in. ładniejsze filtrowanie tekstur, lepsze efekty, wsparcie dla współczesnych rozdzielczości czy gogli wirtualnej rzeczywistości opartych o system OpenVR. Do tego oczywiście możliwość pykania na kontrolerach od Xboxa 360 i One. Na ten moment nie znamy nawet przybliżonej daty premiery remastera, aczkolwiek dwie części zostały już ukończone, a prace nad trójką ruszyły ze znacznym opóźnieniem, gdyż programistom dopiero niedawno udało się odszukać kod źródłowy produkcji. Studio RealtechVR zostało założone w 2008 roku, skupiając się głównie na produktach przeznaczonych na iOS, chociaż wśród doświadczeń wymienia też składanie komputerów. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Trylogia Tomb Raidera otrzyma zremasterowaną wersję

 0