Trzy jednoczesne atomówki w Fallout 76 doprowadziły do awarii serwera gry

Trzy jednoczesne atomówki w Fallout 76 doprowadziły do awarii serwera gry

Fallout 76 od kilku dni jest już oficjalnie dostępny dla graczy i pomimo mieszanych opinii, wiele osób dobrze się bawi na serwerach. Pomimo licznych błędów, które wciąż występują w grze, nie są one (przeważnie) aż tak uciążliwe i niejednokrotnie zaskakujące jak to widzieliśmy podczas beta testów. Serwery są zapełnione, a gracze mogą zgłębiać tajemnice wygenerowanego świata, a wisienka na torcie jest możliwość detonacji bomby atomowej, dzięki której można zebrać wartościowe przedmioty, ale przy okazji stworzyć groźnych przeciwników. Co się jednak stanie gdy wybuchnie więcej niż jedna atomówka? Kilku graczy zdołało zdetonować aż trzy bomby atomowe w niemal tym samym czasie, a efekt przerósł ich najśmielsze oczekiwania. Zamiast ciekawych znalezisk i wymagających przeciwników udało im się... doprowadzić do awarii serwera.

Jeśli pojedyncza bomba atomowa przywołuje Scorchbeast Queen z 95 levelem, to co powstanie przy trzech wybuchach? Póki co się nie dowiemy, bo serwer odmówił współpracy przy tak wielkim wydarzeniu.

Kilku szczęśliwców odpaliło na serwerze 3 atomówki i zrobili to w bardzo zbliżonej do siebie lokacji. Sześć osób dokonało tego w tym samym czasie i jak tylko bomby spadły, wszyscy zostali odłączeni od serwera. Jak wynika z wątku założonego na portalu Reddit, inni gracze również zostali wyrzuceni z serwera w tym samym momencie, co oznacza, że tej szóstce osób udało się zawiesić serwer. Atak nuklearny jest niesamowicie niszczycielski w Fallout 76. Jest to ogromne zjawisko zabijające natychmiast mnóstwo stworzeń i graczy. Serwer musi to wszystko przeliczyć i ponownie wprowadzić do gry różne stworzenia oraz odpowiednio zmienić mapę. Jedna atomówka to zapewne duże obciążenie dla serwera, trzech już nie wytrzymał.

Całe szczęście, że bomby atomowe nie są łatwe do zdobycia w Fallout 76, więc tego typu zjawiska nie powinny występować zbyt często w wirtualnym świecie gry. Potrzeba jednak odtworzenia tego wydarzenia, żeby być pewnym, że to faktycznie trzy atomówki spowodowały awarię serwera. A skoro jest to możliwe, to z pewnością znajdą się chętni. Co w ogóle sprawiło, że gracze chcieli odpalić trzy bomby jednocześnie? Byli oni ciekawi, jaki przeciwnik pojawi się po tak potężnej eksplozji. Jeśli pojedyncza bomba atomowa przywołuje Scorchbeast Queen z 95 levelem, to co powstania przy trzech wybuchach? Póki co ze względu na awarię serwera się tego nie dowiemy.

Komentarze do: Trzy jednoczesne atomówki w Fallout 76 doprowadziły do awarii serwera gry