Turniejowe edycje słuchawek dla graczy marki Creative

Turniejowe edycje słuchawek dla graczy marki Creative

Firma Creative powiększyła swoje portfolio akcesoriów dla graczy o słuchawki SoundBlasterX H7 oraz H5 w nowej wersji turniejowej. Mają się one charakteryzować lepszymi osiągami w porównaniu do poprzedników.

Esport rozwija się na całym świecie z zastraszającym wręcz tempie. Szacuje się, że dzisiaj zmaganiami profesjonalnych graczy interesuje się na ponad 250 mln osób, a do 2019 roku ma ich być w sumie 350 mln. Dzięki temu rozwija się także rynek akcesoriów gamingowych. Chociaż sama sprzedaż komputerów spada, to jednak segmentów sprzętów dla graczy pnie się w górę. Dzisiaj sam on jest wart około 30 mld dolarów rocznie i nie należy się spodziewać, aby w najbliższych lata ta suma zmalała. Wręcz przeciwnie, wartość rynku będzie rosnąć. Nie można się zatem dziwić, że producenci mocniej zainteresowali się graczami i ochoczo wprowadzają do swojej oferty nowe akcesoria. Takimi są też słuchawki Creative SoundBlasterX H7 i H5 w wersji Tournament Edition.

Słuchawki Creative SoundBlasterX w wersji Torunament Edition powstały z myślą o graczach uczestniczących w turniejach esportowych.

Creative SoundBlaserX H7 Tournament Edition

Nowe słuchawki zostały zaprojektowane z myślą o wymagających graczach, którzy biorą udział turniejach esportowych. Stąd też ich nazwa – Tournament Edition. W porównaniu do standardowych wersji są wyposażone w większe przetworniki o średnicy 50 mm oraz wygodniejsze, według producenta, nauszniki. Pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 20 Hz do 22 kHz, a impedancja wynosi 32 Ohm. Z kolei ciśnienie akustyczne osiąga poziom 118 dB/mW. Słuchawki są wyposażone w mikrofony z pasmem przenoszenia od 100 Hz do 12 kHz o impedancji 2,2 Ohm. Oba modele zaliczają się do kategorii stereo, ale w wariancie H7 dostępny jest także DAC USB, który wirtualnie obsługuje 8-kanałowe (7.1) audio w jakości 24 bit/96 kHz. Producent nie zdradził ceny nowych słuchawek, ale z pewnością nie będzie ona niska.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Turniejowe edycje słuchawek dla graczy marki Creative

 0