TVP GO już jest - za darmo!

TVP GO już jest - za darmo!

TVP Go jest już dostępny na platformach mobilnych Google Play i AppStore - kompletnie za darmo. Co można pooglądać na oficjalnej, polskiej aplikacji?

Aplikacja TVP GO jest już dostępna do pobrania na nasze smartfony z systemem operacyjnym Android lub iOS. Każdy użytkownik, który posiada e-mail, może za darmo się zarejestrować i oglądać dowolny kanał Telewizji Polskiej na żywo oraz na VOD (Video on Demand, czyli wideo na życzenie). Sprawdziliśmy jej potencjał i choć nie ma tu mowy o najnowszych filmach i serialach na konkretnych licencjach zagranicznych studiów, twórcy podeszli z zupełnie innej strony. Przede wszystkim jest to znakomity wybór, jeśli chodzi o brak czasu, bo w każdej chwili, na przykład po pracy, możemy spokojnie usiąść i przewinąć dany kanał do momentu, w którym pojawiło się na nim coś, co nas interesuje - na przykład wiadomości, których w aktualnej sytuacji panującej na wschodzie jest całe mnóstwo. Można też w każdej chwili skorzystać z wbudowanej w aplikację wyszukiwarki, by oglądać konkretne rzeczy.

TVP GO - jak zainstalować?

Aplikację ściągniemy na swój smartfon korzystając z oficjalnego sklepu w konkretnym systemie operacyjnym. Dla posiadaczy telefonu z Androidem będzie to oczywiście sklep Google Play, a dla iPhonów - AppStore. Po ściągnięciu appki wymagane jest założenie konta - darmowego konta, czyli podanie naszego maila i hasła składającego się z przynajmniej 8 znaków (jedna cyfra, jedna mała litera i jedna wielka litera). Po założeniu konta należy jeszcze potwierdzić całość klikając w załącznik przysłany Ci drogą elektroniczną na maila. Wejdź na skrzynkę pocztową, kliknij i gotowe - możesz się od teraz logować do TVP GO.

TVP GO - jak zainstalować?

Telewizja na żywo - jakie kanały w TVP GO?

Na TVP GO znajduje się sporo naprawdę ciekawych rozwiązań. Przede wszystkim możemy w każdej chwili pooglądać dowolny kanał Telewizji Polskiej na smartfonie - na żywo i to kompletnie za darmo. Spis kanałów znajduje się w głównej części aplikacji, w oknie z ikoną telewizora.

Jakie kanały na TVP GO?

 • TVP 1
 • TVP 2
 • TVP Info
 • TVP Sport
 • TVP Kobieta
 • TVP ABC
 • TVP Historia
 • TVP Dokument
 • TVP Kultura
 • TVP Polonia
 • TVP Historia 2
 • TVP ABC 2
 • TVP World
 • TVP Kultura 2
 • Belsat TV
 • TVP 3 Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Katowice, Kraków, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Wideo na życzenie - TVP GO VOD

Oprócz oglądania konkretnych kanałów na żywo, aplikacja TVP GO umożliwia przeglądanie wcześniejszych transmisji oraz wideo na życzenie (VOD). Tutaj wystarczy przewinąć pasek danego kanału w prawo, by się cofnąć do poprzednio emitowanych programów. Jeśli przeoczyłeś coś, co chciałeś pooglądać, masz możliwość powrotu, kiedy tylko znajdziesz chwilę na relaks (szkoda, że tego nie było podczas walk bokserskich Gołoty...). Jeśli natomiast zauważysz interesujący Cię program, który ma być nadawany w przyszłości, możesz na niego kliknąć i ustawić przypomnienie lub dodać do ulubionych.

W serwisie znajduje się też całe mnóstwo seriali, filmów i teleturniejów. Jest Familiada, Koło Fortuny, Jeden z Dziesięciu i wiele innych, ciekawych propozycji. W każdej chwili możesz też pooglądać poprzednie odcinki, dlatego nie trzeba cofać się w sekcji telewizji na żywo, by odnaleźć interesujący Cię fragment. Wystarczy, że w sekcji VOD skorzystasz z wyszukiwarki.

TVP GO VOD

TVP GO - reklamy można przewijać

Ważnym aspektem platformy streamingowej TVP GO jest możliwość przewijania reklam. Oczywiście oglądając dany kanał na żywo tego z oczywistych względów się zrobić nie da, ale twórcy zaimplementowali reklamy na początku odtwarzania dowolnej treści VOD (wideo na życzenie). Po kliknięciu na ekran z filmem, czy ogólnie treścią, pojawią się trzy ikony - przewijanie do tyłu, pauza i przewijanie do przodu. Kliknięcie ikony po prawej spowoduje, że przeskoczymy o 10 sekund wprzód, pomijając tym samym reklamy. Czy w takiej postaci ma to sens? Tego niestety nie wiemy i być może twórcy zaimplementują inny system generowania reklam w treściach.

TVP GO

TVP GO - filmy i seriale na smartfonie

Jeśli chodzi o bibliotekę, tutaj ciężko wskazać tak naprawdę jakie filmy i seriale się tam znajdują, bo aplikacja nie wyświetla pełnych kategorii. Z tego też względu mamy do wyboru albo przewijanie paska w danej kategorii, albo wyszukiwanie konkretnych fraz w wyszukiwarce, a więc należy już na początku znać dany tytuł. Z seriali zauważyliśmy typowe dla naszej kinematografii klasyki Telewizji Polskiej, jak na przykład Ranczo, M jak Miłość, Oficer, Rodzinka.pl, czy Komisarz Alex. Filmów na pasku w kategorii też jest niewiele, ale w wyszukiwarce znaleźliśmy takie klasyki, jak na przykład Kogel Mogel. Są natomiast filmy animowane, jeśli akurat nasze dziecko chce pooglądać coś na smartfonie, teleturnieje, publicystyka - w tym Sprawa dla Reportera i Ekspres reporterów, podróże - na przykład Pana Wojciecha Cejrowskiego, dokumenty, sport i rozrywka. Kategorii jest jak widać całkiem sporo, dlatego każdy powinien wybrać coś dla siebie.

TVP GO - jakość Full HD na smartfonie

Jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu, to jest po prostu poprawnie. Żadnych fajerwerków spodziewać się tu można i na smartfonie ciężko dojść do jakichkolwiek wniosków, ale sama jakość wyświetlanego obrazu jest poprawna. Do wyboru mamy bowiem zarówno 1080p (czyli Full HD), jak i 720p, 576p oraz 432p. Z oczywistych względów, najlepiej jest korzystać z jakości Full HD w domu, w momencie dostępu do sieci bezprzewodowej Wi-Fi, a z nieco bardziej oszczędzającej dane komórkowe 720p lub nawet 432p w plenerze, kiedy nie mamy tak dobrego dostępu do internetu.

TVP GO jakość

TVP GO na telewizorze? Niestety, nie dziś

Aktualnie aplikacja TVP GO nie działa na telewizorach smart, ani nawet na Chromecast. Nie istnieje też żadna witryna internetowa, dzięki której moglibyśmy używać TVP GO na przeglądarkach internetowych na laptopie, czy komputerze wolnostojącym. Czekamy jednak na dalsze rozwijanie platformy, bowiem może się zdarzyć tak, że funkcjonalność taka zostanie udostępniona w przyszłości.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TVP GO już jest - za darmo!

 0