Twarz głównej przeciwniczki w Resident Evil Village należy do polskiej aktorki

Twarz głównej przeciwniczki w Resident Evil Village należy do polskiej aktorki

Gracze od wielu tygodni zachwycają się postacią, której stawimy czoła w najnowszej odsłonie Resident Evil Village. Alcina Dimitrescu (zwana także Lady Dimitrescu) to mierząca blisko trzy metry wampirzyca, zwracająca na siebie uwagę nie tylko wzrostem, ale i charakterystyczną twarzą, kapeluszem i pokaźnych rozmiarów biustem. Jak się okazuje, twarzy tej bohaterce użyczyła najprawdopodobniej polska aktorka i kaskaderka, Helena Mańkowska. Poinformował o tym na Twitterze użytkownik o pseudonimie VegasPlayz, zestawiając obok siebie zdjęcie Polki oraz twarz Dimitrescu. Choć ta druga posiada ma na głowie kapelusz, a jej oczy są koloru żółtego, trudno nie zauważyć podobieństwa. Nie wiadomo, kim jest VegasPlayz, ale można podejrzewać, że to jeden z graczy, który otrzymał już dostęp do Resident Evil Village i zdołał przejść grę. Jeśli Mańkowska rzeczywiście w niej wystąpiła, jej nazwisko na pewno pojawia się w napisach końcowych.

Użytkownik Twittera o pseudonimie VegasPlayz napisał na Twitterze, że twarzy głównej przeciwniczce w Resident Evil Village - Alcinie Dimitrescu - użyczyła Helena Mańkowska, polska aktorka i kaskaderka.

O Helenie Mańkowskiej najwięcej można dowiedzieć się, przeglądając jej oficjalną stronę internetową. Aktorka i kaskaderka od kilku lat robi karierę poza granicami naszego kraju. Wystąpiła m.in. jako dublerka Mili Jovovich w wydanym w 2019 roku filmie "Rajskie wzgórza". Można ją było zobaczyć także w reklamach sieci Decathlon czy Lidl (także poza Polską). Mańkowska urodziła się w Polsce, uczyła się i pracowała w Barcelonie, a obecnie mieszka w Londynie. Przeszła liczne szkolenia w zakresie kaskaderstwa i sztuk walki. Mierzy znacznie mniej niż Dimitrescu - 1,69 metra.

Resident Evil Village trafi do sklepów już 7 maja, tj. w najbliższy piątek. Gra jest kontynuacją historii Ethana Wintersa, rozpoczętej w Resident Evil 7. To pełnokrwisty horror, w którym akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. W najnowszej odsłonie serii trafimy do rumuńskiej wioski oraz do mieszczącego się obok niej zamczyszka. Zagramy w nią na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twarz głównej przeciwniczki w Resident Evil Village należy do polskiej aktorki

 0