TweakTown: Intel próbuje manipulować testami AMD Ryzen

TweakTown: Intel próbuje manipulować testami AMD Ryzen

Amerykański serwis TweakTown zarzuca Intelowi próbę wpłynięcia na testy procesorów AMD Ryzen poprzez manipulację procedurami. Przedstawiciele PR Niebieskich rozsyłają ponoć poradniki dotyczące "uczciwej" metodologii testów porównawczych.

W swojej opinii TweakTown powołuje się na wypowiedź niejakiego Charliego Demerjiana, właściciela innego anglojęzycznego vortalu, SemiAccuarate, który parę dni temu stwierdził, że wybrane redakcje technologiczne w Stanach Zjednoczonych otrzymały od przedstawicieli Intela poradnik dotyczący porównywania CPU, zwieńczony słowami "zadzwoń do nas zanim napiszesz". Cóż, w kontekście zbliżającej się wielkimi krokami premiery układów AMD Ryzen brzmi to bardzo jednoznacznie. Nie wiadomo jednak skąd Demerjian czerpie informacje, ani czy są one w ogóle prawdziwe - gdyż jak sam zaznaczył - SemiAccuarate żadnych materiałów nie otrzymało. Tym samym przedstawiony zarzut należy traktować w kategorii plotki i z odpowiednią dozą dystansu, przynajmniej do czasu wycieku kontrowersyjnych treści do Internetu. 

Warto zdać sobie sprawę, że wysyłanie tzw. "review guide" nie jest niczym szczególnym i towarzyszy każdej większej premierze. Chcąc jak najlepiej zaprezentować nowość, producenci często proszą testerów o wykorzystanie w procedurze konkretnych gier, czy też programów. Ci drudzy mogą oczywiście, w zależności od uznania, sugestie zaakceptować bądź odrzucić. To całkowicie normalne w każdej branży, gdzie PR napotyka na swej drodze dziennikarzy. Zastrzeżenia może budzić za to rozsyłanie poradników w obliczu premiery odbywającej się u konkurencji, choć trzeba zarazem zrozumieć, że hipotetyczne działania Intela noszą znamiona prewencji. Jako iż AMD dysponuje układami wielordzeniowymi, w swoich "review guide" z całą pewnością zachęca do przeprowadzenia możliwie dużej ilości testów wielowątkowych. Niebieskim z oczywistych przyczyn nie jest to na rękę. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: TweakTown: Intel próbuje manipulować testami AMD Ryzen

 0