Twitch otrzymał ponad 1000 roszczeń DMCA. Platforma streamingowa ostrzega twórców

Twitch otrzymał ponad 1000 roszczeń DMCA. Platforma streamingowa ostrzega twórców

Twitch od pewnego czasu walczy ze streamerami puszczającymi muzykę objętą DMCA (Digital Millennium Copyright Act) podczas transmisji internetowych. Nie da się ukryć, że ten element streamów stanowi niekiedy ważny punkt i mimo nałożonych ograniczeń twórcy odtwarzają dowolne utwory. Część osób zrezygnowała jednak z popularnego Song Requesta (puszczania utworów na życzenie) czy ogólnie odpalania jakichkolwiek piosenek. Ewentualnie są one zastępowane propozycjami nieobjętymi prawem autorskim. Okazuje się, że nie wszyscy stosują się do regulaminu, bowiem Twitch dostał przeszło 1000 indywidualnych roszczeń od właścicieli praw muzycznych domagających się skasowania ich utworów z transmisji. Większość z nich leci na relacjach IRL czy w trakcie rozmów z widzami.

Twitch otrzymał ponad 1000 roszczeń związanych z muzyką puszczaną podczas transmisji na żywo.

Twitch otrzymał ponad 1000 roszczeń DMCA. Platforma streamingowa ostrzega twórców

Serwis przyznaje, że dyskutuje ze autorami, aczkolwiek nie wszystko idzie po myśli platformy. "Rozmawiamy z wytwórniami muzycznymi o rozwiązaniach przydatnych zarówno dla twórców, jak i posiadaczy praw. Jest to nasz pierwszy tego rodzaju kontakt i jesteśmy zawiedzeni, iż zdecydowali się oni na przesłanie zgłoszeń, gdyż zawsze pozostajemy gotowi do debaty nad innymi rozwiązaniami" - głosi komunikat Twitcha. Oznacza to, że streamerzy muszą uważać na treści udostępnianie podczas streamów. Jeśli ktoś jest nierozważny i przykładowo nie kasuje archiwalnej transmisji, to wówczas może liczyć się z konsekwencją nawet w postaci blokady kanału.

Sam Twitch musi mierzyć się z kontrwersjami wywołanymi przez streamerki, które prowadzą transmisje w bikini również w basenie czy jacuzzi. Portal zdecydował się na stworzenie dla tej grupy oddzielnej kategorii i uznał najwyraźniej, że sprawa znalazła swój finał. Można się jednak spotkać z opiniami, iż tego rodzaju relacje są zwykłą przesadą. Wiele z tych streamów przebiega w identyczny sposób - prowadzący biorą kąpiel, będąc ubranymi w stroje kąpielowe. Tego rodzaju relacje popularność zyskały w ubiegłym roku, lecz prawdziwy boom na nie zaczął się w marcu 2021 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitch otrzymał ponad 1000 roszczeń DMCA. Platforma streamingowa ostrzega twórców

 0