Twitch poprawia funkcje publikowania filmów

Twitch poprawia funkcje publikowania filmów

Twitchu wielu osobom kojarzy się przede wszystkim jako platforma do streamowania gier. Jednak od niedawna serwis pozwala – wzorem YouTube’a - także na publikowanie filmów. Mechanizm właśnie doczekał się usprawnień.

Twitch

Twitch chce konkurować z YouTubem. Już teraz serwis należący do Amazona jest liderem wśród serwisów do streamowania gier. Jednak wciąż najwięcej filmów pojawia się na YouTubie. To właśnie tam tzw. letsplayerzy i innych Youtuberzy zajmujący się grami, publikują swoje materiały. Twitch postanowił to zmienić i udostępnił funkcję publikowania filmów na swoim profilu.

Mechanizm dodawania filmów był jednak bardzo prosty i wciąż nie działał doskonale. Dlatego Twitch właśnie go zaktualizował, aby sprostać wymaganiom użytkowników. Od teraz serwis obsługuje więcej typów plików. Oprócz filmów MP4 można teraz wgrywać na serwery także pliki MOV, AVI oraz FLV z kodowanie H.264. To wciąż mniej formatów niż obsługuje YouTube, ale są to najpopularniejsze i najczęściej używane warianty.

Poza tym Twitch poprawił błędy, na które skarżyli się użytkownicy. Chodzi między innymi o problem z dodawaniem własnych miniaturek lub restartującymi się filmami moment przed zakończeniem oglądania. Serwis pozwala teraz na dodawanie pojedynczych tagów o długości do 100 znaków. Z kolei wszystkie tagi mogą mieć w sumie maksymalnie 500 znaków. To ma ułatwić szukanie konkretnych materiałów.

Wszystkie zmiany zostały już wprowadzone w usłudze.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitch poprawia funkcje publikowania filmów

 0