Twitch pozwany na 11 miliardów zł za pirackie transmisje Premier League

Twitch pozwany na 11 miliardów zł za pirackie transmisje Premier League

Trzecia co do wielkości rosyjska firma medialna pozywa platformę przesyłania strumieniowego Twitch na 180 mld rubli, co w przeliczeniu daje około 11 miliardów polskich złotych, za pirackie transmisje z meczów angielskiej Premier League. Rambler Group twierdzi, że jej wyłączne prawa do transmisji zostały naruszone przez serwis ponad 36000 razy między sierpniem a listopadem i dąży do trwałego zablokowania platformy Amazon w Rosji. Prawnik Twitcha nazwał pozew wniesiony przez Ramblera za "bezpodstawny".

Twitch w swojej linii obrony twierdzi, że nie monitoruje treści publikowanych przez użytkowników. Skąd w takim razie tyle banów dla streamerów?

Rosja jest trzecim co do wielkości użytkownikiem Twitcha, który codziennie ma ponad 15 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Zgodnie z warunkami portalu użytkownicy nie mogą udostępniać treści bez zgody właścicieli praw autorskich, w tym filmów, programów telewizyjnych i meczów sportowych.  Julianna Tabastaeva, prawnik giganta transmisji strumieniowej, powiedziała rosyjskojęzycznemu serwisowi informacyjnemu Kommersant, że Twitch "zapewnia użytkownikom dostęp do platformy i nie jest w stanie zmieniać treści publikowanych przez użytkowników ani śledzić możliwych naruszeń". Dodała również, że ​​firma podjęła "wszelkie niezbędne kroki w celu wyeliminowania naruszeń, mimo że nie otrzymała oficjalnego powiadomienia od Ramblera".

Sąd Miejski w Moskwie rozpatrzy sprawę 20 grudnia, a póki co nakazał tymczasowe zawieszenie wszelkich transmisji angielskiej Premier League na Twitchu w oczekiwaniu na wyrok. "Nasz pozew przeciwko Twitchowi polega na obronie naszych wyłącznych praw do transmisji meczów angielskiej Premier League, i będziemy nadal aktywnie zwalczać pirackie transmisje" - powiedział w oświadczeniu Michaił Gershkovich, szef działu sportowego Rambler Group.  Rambler kupiło wyłączne prawa do cyfrowej dystrybucji angielskiej Premier League w 2019 roku na trzy sezony. Grupa medialna prowadzi rozmowy z Twitchiem w nadziei na osiągnięcie porozumienia ugodowego. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitch pozwany na 11 miliardów zł za pirackie transmisje Premier League

 0