Twitch wprowadza streaming 1080p w 60 klatkach

Twitch wprowadza streaming 1080p w 60 klatkach

Twitch na swoim blogu oficjalnie potwierdził, że od teraz można już streamować w rozdzielczości 1080p z prędkością 60 klatek na sekundę.

Do tej pory streamerzy mieli do wyboru dwie opcje. Musieli wybierać między przekazywaniem obrazu w rozdzielczości 720p z 60 klatkami na sekundę lub 1080p, ale z dwa razy mniejszą liczbą FPS-ów. Było to spowodowane między innymi ograniczonym bitrate'em, który wynosił do tej pory zaledwie 3,5 Mb/s. Teraz serwis postanowił zwiększyć maksymalną przepustowość aż do 6 Mb/s. Dzięki temu w końcu możliwe stanie się streamowanie w rozdzielczości Full HD z prędkością 60 klatek na sekundę. Co więcej, taka opcja już jest dostępna chociaż nie dla wszystkich użytkowników. Nowa jakość transmisji będzie pojawiać się u streamerów stopniowo. Na pewno w pierwszej kolejności otrzymają ją ci najbardziej znani i najchętniej oglądani, ale taka już kolej rzeczy.

Twitch podniósł maksymalny bitrate do 6 Mb/s, dzięki czemu możliwe stało się streamowanie w 1080p w 60 fps.

Twitch 1080p 60fps

Może nieco dziwić, że tak popularny serwis streamingowy do tej pory nie wprowadził obsługi rozdzielczości 1080p w 60 klatkach na sekundę. Tym bardziej, że coraz więcej osób korzysta z monitorów 1440p lub nawet 4K. Trzeba jednak pamiętać, że do tak wysokiej jakości nie tylko potrzeba szybkiego łącza internetowego, ale też bardzo mocnego komputera. PC musi sobie poradzić z kodowaniem obrazu i grą jednocześnie. To ogromne obciążenie i nawet średnie zestawy mogą sobie z tym nie poradzić. Dlatego też nie należy się spodziewać, że wszyscy od razu przejdą na streamowanie 1080p/60, bo nie każdego komputer sobie z tym poradzi. Warto też przypomnieć, że Twitch wprowadził usługę o nazwie Inspector, dzięki której można przetestować jakość swojego przekazu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitch wprowadza streaming 1080p w 60 klatkach

 0