Twitch zbanował kanał Trumpa za mowę nienawiści

Twitch zbanował kanał Trumpa za mowę nienawiści

Donald Trump został tymczasowo zawieszony w Twitchu. Platforma twierdzi, że jest to związane z mową nienawiści, która rzekomo pojawia się na kanale, oficjalnie związanym z kampanią reelekcji prezydenta USA. Twitch oflagował filmy z ostatniego wiecu prezydenta w Tulsa w stanie Oklahoma oraz konferencji prasowej z 2015 roku, w której stwierdził bez podania konkretnych dowodów, że Meksyk wysyła handlarzy narkotyków i gwałcicieli do Stanów Zjednoczonych. Oba materiały były ostatnio nadawane na kanale prezydenta.

Donald Trump został tymczasowo zawieszony w Twitchu. Platforma twierdzi, że jest to związane z mową nienawiści, która rzekomo pojawia się na kanale prezydenta USA.

Twitch podkreśla, że wszyscy twórcy treści na platformie podlegają tym samym zasadom. "Jak każdy inny, politycy na Twitchu muszą przestrzegać naszych warunków świadczenia usług i wytycznych dla społeczności. Nie robimy wyjątków dla treści politycznych czy wartych publikowania materiałów i podejmujemy działania w związku z treściami zgłoszonymi nam, że naruszają nasze zasady" - powiedział rzecznik Twitch portalowi The Verge. Oświadczenie Twitcha znacznie się różni, od stanowiska zajętego przez Twittera, który w ubiegłym roku doprecyzował swoje zasady, zwalniając wybranych urzędników z niektórych ograniczeń, które nałożone są na pozostałych użytkowników. Ta klauzula "wyjątku interesu publicznego"  pozwalała nie podejmować działań, gdy Trump i inni wybrani przywódcy wygłaszali kontrowersyjne opinie, które wywoływały wrzenie u niektórych ugrupowań.

Zawieszenie Trumpa pojawiło się zaledwie kilka dni po tym, jak Twitch na stałe zbanował jednego ze swoich najpopularniejszych streamerów o pseudonimie DrDisrespect. Obie decyzje są konsekwencją nowych zasad Twitcha, który ​​zintensyfikował działania przeciwko kontom związanym z nadużyciami i prześladowaniami. Jest efekt m.in. nowych oskarżeń o molestowanie i napaści, które wytoczono przeciwko gwiazdom Twitcha i deweloperom gier. Sztab odpowiedzialny za kampanię Trumpa uruchomił swój kanał Twitch w 2019 roku i szybko zgromadził on tysiące obserwujących. Nie wiadomo jak długo Trump pozostanie zbanowany.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitch zbanował kanał Trumpa za mowę nienawiści

 0