TwitchCon 2020 w Amsterdamie odwołany z powodu koronawirusa

TwitchCon 2020 w Amsterdamie odwołany z powodu koronawirusa

Mający odbyć się na początku maja w Amsterdamie TwitchCon 2020 został odwołany podobnie jak wiele imprez z powodu trwającej epidemii koronawirusa. Jak przyznano w oświadczeniu na bieżąco monitorowano informacje związane z zagrożeniem w tym wszelkie obawy społeczności. Oczywiście wyrażono ogromne rozczarowanie faktem, że popularna platforma streamingowa nie będzie mogła pochwalić się zaplanowanymi atrakcjami, ale zdrowie fanów oraz pracowników Twitcha są w tej sytuacji priorytetem. Każdy, kto kupił bilet dostanie zwrot pieniędzy, z kolei anulowanie rezerwacji nastąpi maksymalnie do 20 marca (potwierdzenie wszyscy zainteresowani dostaną w wiadomości e-mail). Mimo iż amsterdamski TwitchCon przeszedł do historii, to serwis zaprosił wszystkich na przyszłoroczne wydarzenie. Co ważne pod koniec września bieżącego roku wystartuje inna konferencja Twitcha w San Diego i w tej chwili nic nie wskazuje na to, żeby również ona miała być odwołana. Niestety epidemia groźnego wirusa całkiem negatywnie odbija się na branży oraz związanych z nią wydarzeniach. Ofiarą jest, chociażby Intel Extreme Masters 2020, który odbył się w katowickim Spodku bez udziału publiczności.

Organizatorzy TwitchCon 2020 w Amsterdamie potwierdzili odwołanie imprezy z powodu epidemii koronawirusa.

TwitchCon 2020 w Amsterdamie odwołany z powodu koronawirusa

Ponadto anulowano także SXSW 2020 (South by Southwest) zaplanowane w dniach 13-21 marca w Austin. Przyczyną był oczywiście COVID-19 a decyzję podjęto po wydaniu zaleceń przez urzędnika ds. Zdrowia publicznego i dyrektora zdrowia publicznego oraz konsultacji z lokalnymi władzami. To ogromny cios dla fanów eventu bowiem mamy do czynienia z pierwszą od początku jego istnienia sytuacją, kiedy się nie odbywa. Czy jednak wszystko jest na straconej pozycji? Niekoniecznie, ponieważ w komunikacie organizatorzy przyznali, że badają opcje zmiany harmonogramu pracując nad jak najszybszym udostępnieniem wirtualnego wydania SXSW. Oprócz tego wiele firm zmieniło wydarzenia związane z grami wideo i na tej liście znajduje się m.in. Bandai Namco Entertainment, które opóźniło rundy kwalifikacyjne Tekken World Tour 2020 i Soulcalibur World Tour 2020. Electronic Arts zmodyfikowało natomiast kalendarz eventów Apex Legends oraz FIFY 20. Spekuluje się też o ewentualnym anulowaniu najważniejszej dla graczy na całym świecie imprezy, czyli odbywających się w Los Angeles targów E3 gdzie prezentowane są wielkie branżowe nowości.

Aktualnie osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie targów zaprzeczyły by doszło do takiej sytuacji, lecz do czerwca zostało jeszcze trochę czasu i przez ten okres może się wiele zmienić. Niewątpliwie odwołanie E3 przyniosłoby ESA poważne straty. Zdaniem dziennikarza Kotaku, Jasona Schereira wiele firm przekonałoby się jak niewiele traci nie biorąc udziału w imprezie i zaoszczędziłoby pieniądze stawiając na własne prezentacje online. Nie brak głosów, że oznaczałoby to koniec tych znanych targów, ale właśnie z racji ich bogatej, wieloletniej historii raczej wątpliwe żeby do tego doszło przynajmniej w najbliższych latach. Pozostaje mieć nadzieję, że koronawirus nie wywoła nie tylko większej epidemii, ale także paniki, w ramach której przełożenia premiery doczekają się konsole nowej generacji PlayStation 5 i Xbox Series X. AMD podczas konferencji zapewniło, że nie dojdzie do tak czarnego scenariusza. Optymistą w kwestii COVID-19 jest też prezes Apple, Tim Cook, który stwierdził, że prace w chińskich fabrykach są stopniowo wznawiane i nie ma ryzyka w wystąpieniu opóźnień w dostawach sprzętu czy podzespołów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TwitchCon 2020 w Amsterdamie odwołany z powodu koronawirusa

 0