Twitter ma gotowe szyfrowanie wiadomości. Czemu wciąż jest to nieaktywne?

Twitter ma gotowe szyfrowanie wiadomości. Czemu wciąż jest to nieaktywne?

Jedną z najbardziej wyczekiwanych opcji, której zdecydowanie brakuje w Twitterze, bo możliwość wysyłania bezpośrednich wiadomości, które byłyby zaszyfrowane.

Możliwość taka stwarzałaby nowe możliwości w aplikacji, dzięki czemu można byłoby wysyłać wiadomości bez obaw, że ktoś będzie je w stanie odczytać. Funkcja szyfrowania postawiłaby Twittera zaraz obok popularnych WhatsApp i Telegram. Możliwość szyfrowania powinna bezsprzecznie pojawić się na Twitterze. Okazuje się jednak że opcja taka już istnieje i jest ukryta w aplikacji w wersji na Androida. Analizując aplikację Twittera, studentka Jane Manchun Wong,  która niedawno odnalazła również ukryte funkcje w aplikacji Instagram odkryła, że szyfrowanie jest gotowe i w każdej chwili gotowe do uruchomienia. Czemu w takim razie opcja ta nie została wprowadzona?

Twitter ma możliwość szyfrowania wiadomości, jednak nie zostało to uruchomione

Nie wiadomo kiedy twórcy zdecydują się upublicznić nowe funkcje i czy w ogóle to nastąpi. Jedno jest pewne - wszystko jest gotowe do uruchomienia. Co ciekawe, 18 miesięcy temu Edward Snowden wysłał do Jack'a Dorsey'a, współzałożyciela Twittera wiadomość o potrzebnych funkcjach jak samoczynnie kasujące się bezpośrednie wiadomości w aplikacji oraz wspomniana konieczność szyfrowania korespondencji. Dorsey odpowiedział, że jest to rozsądne i pomyślą o tym. Jak widać Twitter zrobił coś więcej, bo przygotował już wszystko do uruchomienia. Problem jednak w tym, że możemy się nigdy nie doczekać tej funkcji. Patrząc na zapędy wielu rządowych agencji do inwigilacji i problemy twórców bezpiecznych aplikacji jak Telegram, którzy są naciskani w celu udostępnienia możliwości przechwytywania korespondencji, Twitter może niechętnie patrzeć na funkcjonalność, która ich głównym użytkownikom wcale nie będzie potrzebna.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitter ma gotowe szyfrowanie wiadomości. Czemu wciąż jest to nieaktywne?

 0