Twitter podwaja limit znaków do 280. Na razie testowo

Twitter podwaja limit znaków do 280. Na razie testowo

Twitter, jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych to specyficzne miejsce. Duża w tym zasługa 140-znakowego limitu na poszczególne wpisy. Firma zaczęła jednak eksperymentować z dwukrotnie większym polem ekspresji.

Wczoraj późnym wieczorem Twitter ogłosił, że wprowadza limit znaków wynoszący 280. Z funkcji tej mogą już teraz korzystać wybrani użytkownicy. Charakter zmiany jest na razie eksperymentalny i niekoniecznie będzie ona wprowadzona publicznie. Ze statystyk Twittera wynika, że 9% wszystkich tweetów w języku angielskim osiąga limit 140 znaków, a średni komunikat ma ich 34. Jednak na przykład w języku japońskim odsetek ten wynosi 0,4%, a przeciętny tweet to zaledwie 15 znaków. Dlatego też limit ten nie zostanie podniesiony dla języków chińskiego, japońskiego i koreańskiego, które przez znacznie większy zestaw znaków w alfabecie pozwalają stworzyć bardziej informatywne wpisy.

Zdania co do użyteczności tej testowanej obecnie zmiany Twittera są podzielone

 

Peter Bright z portalu Ars Technica uważa, że powiększenie limitu znaków 280 to krok w bok, który nie osiągnie zbyt wiele, a przy okazji rozłamie kompatybilność aplikacji zewnętrznych podpinających się pod Twitter, a jednocześnie nie rozwiąże żadnych problemów dotyczących tej platformy. Tak czy inaczej, jeśli nie otrzymałeś możliwości pisania tweetów na 280 znaków, istnieje sposób na ręczne uaktywnienie tej opcji. Wymagana jednak będzie do tego przeglądarka Google Chrome. Wystarczy pobrać rozszerzenie Tampermonkey, zainstalować specjalny skrypt z Githuba i upewnić się, że jest on włączony w Tampermonkey, a następnie gdy korzystamy z witryny Twitter.com powinniśmy być w stanie pisać wpisy o długości 280 znaków.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitter podwaja limit znaków do 280. Na razie testowo

 0