Twitter: Użytkownicy wrzucają całe filmy. Nie działa system weryfikowania praw autorskich

Twitter: Użytkownicy wrzucają całe filmy. Nie działa system weryfikowania praw autorskich

Użytkownicy Twittera mogą teraz przesyłać całe filmy w wątkach, ponieważ zautomatyzowany system egzekwowania / usuwania praw autorskich najwyraźniej przestał całkowicie działać.

Jeden z użytkowników platformy przesłał film z 2006 roku, Szybcy i wściekli: Tokyo Drift w dwuminutowych częściach wideo rozłożonych w wątku na 49 tweetów. Materiał szybko rozprzestrzenił się w sieci, stając się inspiracją dla kolejnych. W podobnie długich wątkach zaczęto wrzucać inne filmy, a "Hakerzy" z 1995 roku polubiło 14 000 osób. Gdy rozeszły się wieści o tej nowej luce w systemie, w wątkach na Twitterze pojawiło się więcej treści, od filmów Need for Speed po japońskie produkcje o superbohaterach.

Na Twitterze przestał działać system usuwania treści naruszających prawa autorskie. Niektórzy sugerują, że jest to efekt masowych zwolnień i rezygnacji pracowników.

Zgodnie z polityką Twittera dotyczącą praw autorskich, serwis społecznościowy oznacza treści objęte prawami autorskimi jako zastrzeżone i usuwa lub ogranicza dostęp do materiałów, jeśli zostaną zgłoszone. W "poprzedniej epoce" serwis społecznościowy monitorowałby najmniejsze naruszenia, począwszy od wykorzystywania zdjęć jako zdjęć profilowych lub nagłówkowych, a nawet linków do materiałów, które mogłyby naruszać prawa autorskie. Jednak w miarę upływu weekendu i pojawiania się w sieci kolejnych treści naruszających przepisy, system Twittera nie reagował na żadne treści, sygnalizując, że system monitorujący takie treści może być uszkodzony, lub nie ma go komu obsługiwać.

Zamiast usunięcia naruszających regulamin treści, ręcznie usunięto konto, które je przesłało, jednak sama treść nigdy nie została usunięta. Ponadto wydaje się również, że chociaż treść nie była dostępna na wersji przeglądarkowej wersji serwisu, tweety były nadal widoczne w aplikacji mobilnej. Co ciekawe, nie są to tylko doniesienia od użytkowników poszukujących takich treści, ale algorytmy Twittera same podsuwają wpisy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitter: Użytkownicy wrzucają całe filmy. Nie działa system weryfikowania praw autorskich

 0