Twitter wstrzymał decyzję o usunięciu nieaktywnych kont

Twitter wstrzymał decyzję o usunięciu nieaktywnych kont

Twitter wstrzymał plan usunięcia z serwisu nieaktywnych kont. Postanowienie pojawiło się po tym, gdy niektórzy użytkownicy wyrazili obawy o skasowanie profili należących do ich zmarłych bliskich i to one miały w tym przypadku były czynnikiem decydującym. Przypomnijmy, że w środę platforma ogłosiła, iż wszystkie nieaktywne przez ostatnie sześć miesięcy konta w tym profile nieżyjących już osób zostaną skasowane, z kolei cały proces miał rozpocząć się w nadchodzącym miesiącu. Niestety w przeciwieństwie do Facebooka, Twitter nie posiada opcji upamiętnienia tych użytkowników, którzy odeszli ze świata. Należący do Marka Zuckerberga portal na wniosek zweryfikowanych członków rodziny zachowuje taki profil, chociaż interakcja z nim jest dość ograniczona, by uniemożliwić na nich pisanie negatywnych czy żartobliwych postów.

Twitter wstrzymał decyzję o usunięciu nieaktywnych kont. Została ona podjęta po protestach niektórych użytkowników.

Twitter wstrzymał decyzję o usunięciu nieaktywnych kont

Tym samym po opublikowaniu komunikatu przez Twittera nieaktywne profile pozostaną bezpieczne, przynajmniej do czasu aż strona nie wprowadzi godnego sposobu upamiętnienia nieżyjących użytkowników. Brak tej opcji sam Twitter określił mianem „niedopatrzenia". Nie wiemy, kiedy wspomniane rozwiązanie zostanie wprowadzone, ale możemy mieć pewność, że wówczas platforma rozpocznie proces kasowania wybranych profili. Firma przy okazji dodała, że pierwotna decyzja wiąże się z przepisami prawnymi wliczając w to obowiązujące na terenie Unii Europejskiej RODO. Właśnie dlatego fala kasacji ma w przyszłości rozpocząć się od krajów europejskich.

Innym elementem, nad którym pochylił się Twitter jest kwestia kontroli rozmów. W związku tym serwis społecznościowy wprowadził funkcję ukrywania nieodpowiednich komentarzy. Całość może być stosowana przez autorów tweetów w dowolnej sytuacji wystarczy wybrać opcję „Ukryj odpowiedź". Oczywiście zapewne nie brakuje obaw o stosowanie ewentualnej cenzury przez niektórych użytkowników, ale co ważne znikające komentarze da się wciąż zobaczyć wystarczy tylko nacisnąć szarą ikonę w okolicach tekstu. Kiedy przydaje się taka funkcja? Testy Twittera wykazały, że wiele osób korzysta z niej w sytuacji, kiedy uzna czyjąś odpowiedź za zbędną, denerwującą lub niezwiązaną z tematem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitter wstrzymał decyzję o usunięciu nieaktywnych kont

 0