Twitter zakaże reklamowania kryptowaluty?

Twitter zakaże reklamowania kryptowaluty?

Jak wskazują najnowsze doniesienia, Twitter podąży za śladami konkurentów i nałoży zakaz jakiejkolwiek obecności elektronicznego pieniądza na swojej stronie. 

Kolejną witryną zaraz po Facebooku, która wprowadzi u siebie zakaz reklamowania kryptowalut, będzie wspomniana platforma społecznościowa. W styczniu największy konkurent uniemożliwił u siebie stosowanie podobnych praktyk, chcąc walczyć z nieuczciwymi sprzedawcami, z kolei Google dołączyło do akcji całkiem niedawno. Sky News powołując się na wiarygodne źródła twierdzi, iż włodarze Twittera mają dość nachalnych ich zdaniem banerów, widocznych na stronie. Wprowadzenie odpowiednich przepisów w ogólnoświatowym regulaminie zajmie im maksymalnie dwa tygodnie i obejmie także Bitcoiny, żetony czy portfele z bijącą rekordy popularności wirtualną walutą. Jest to zarazem kolejny cios wymierzony w popularną gałąź finansjery. 

Jeżeli Twitter zakaże reklamowania kryptowalut, dołączy do pozostałych platform, takich jak Facebook czy Google

Choć całość obejmuje również giełdy kryptowalut, korporacja planuje zrobić pewne wyjątki od wspomnianej reguły. Wychodzi więc na to, że kluczowe kolosy giełdowe otrzymają opcję dalszego istnienia na amerykańskiej witrynie. Dodanie zakazu wydaje się dość uzasadnione, albowiem jak już nadmieniliśmy we wstępie, spore grono handlarzy stosuje nieuczciwe praktyki, a wiele transakcji ma niepewne perspektywy. Skrajnymi przypadkami są po prostu oszustwa i z tego powodu wielka trójka nie chce narażać swych użytkowników na dodatkowe ryzyko. Łączy się to też z ewentualnymi atakami hakerów (ostatnio informowano o rzekomym włamaniu na konta klientów dużej giełdy), na które narażone są praktycznie wszelkie instytucje finansowe.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitter zakaże reklamowania kryptowaluty?

 0