Twitterowe konto Cyberpunk 2077 ożyło po 4 latach milczenia

Twitterowe konto Cyberpunk 2077 ożyło po 4 latach milczenia

Minęły już 4 lata od wypuszczenia przez CD Projekt RED trailera CGI dla Cyberpunk 2077, a także od jakiekolwiek aktywności na oficjalnym twitterowym koncie tej produkcji. Wygląda jednak na to, że w tym roku nastąpi przełom i polskie studio w końcu ujawni coś więcej z przygotowywanej gry, a przynajmniej to sugerować możecie "ożywienie" Twittera Cyberpunk 2077.

Normalnie tego typu akcja przemknęłaby zupełnie niezauważona lub zignorowana, ale mówimy tu o jednej z najbardziej wyczekiwanych gier, więc krótki sygnał zamieszczony przez twórców w popularnym społecznościowym serwisie rozgrzał fanów, którzy nie mogą się doczekać prezentacji tej produkcji. Warto więc przy okazji nieco podsumować to, co wiemy na temat Cyberpunk 2077, bo nie jest tego zbyt wiele. Całość bazuje oczywiście na papierowej grze fabularnej i zawierać ma zaawansowane mechaniki, które bazują na Cyberpunku autorstwa Mike'a Pondsmitha. Spodziewać mamy się także otwartego świata, wielowątkowej historii i akcji rozgrywającej się w żywym i szczegółowo oddanym nocnym mieście (jak na cyberpunk przystało). CD Projekt RED sugerowało także, że opublikowany zwiastun prezentuje jakość grafik, jakiej spodziewać możemy się w grze, ale zapewne tyczyło się to artystycznego kierunku, a nie technicznego wykonania.

Balazs Torok i Krzysztof Krzyścin z CD Projekt RED zdradzili także, że Cyberpunk 2077 ma być miksem gry FPP i TPP, co oznaczać może, że wspierać może zarówno widok z oczu, jak i zza pleców, aczkolwiek w czasie prac element ten mógł ulec zmianie. W 2016 roku dowiedzieliśmy się zaś, że polskie studio po zakończeniu prac nad Wiedźminem koncentruje się już na Cyberpunk 2077, a w marcu zeszłego roku ujawniono, że produkcja idzie pełna parą i jest na zaawansowanym etapie. Ostatni raz mogliśmy usłyszeć o Cyberpunk 2077 w listopadzie zeszłego roku, kiedy to deweloper zdradził, że „silnik jest i działa i oczywiście będzie jeszcze rozwijany". Liczymy na to, że w 2018 rok rzeczywiście przyniesie wysyp informacji na temat gry i w końcu doczekamy się jej pełnoprawnej prezentacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitterowe konto Cyberpunk 2077 ożyło po 4 latach milczenia

 0