Twórca DayZ - ARK nie jest wart swojej ceny, gra niekompletna

Twórca DayZ - ARK nie jest wart swojej ceny, gra niekompletna

ARK: Survival Evolved za niedługo w pełni zadebiutuje na rynku, tymczasem wydawcy gry zwiększyli jej cenę dwukrotnie. Z takim postępowaniem nie zgada się społeczność, ale również inni przedstawiciele branży gier.

Do tej pory ARK: Survival Evolved cieszyło się sporym zainteresowaniem jak za grę o wartości 30$. Już niedługo, bo 8 sierpnia gra zadebiutuje w pełni na platformy PC, PlayStation4 oraz Xbox One. Właśnie z powodu zbliżającej się premiery twórcy – studio Wildcard postanowiło zwiększyć cenę ich produkcji aż do 60$. Spowodowało to niemałe oburzenie - nie tylko wśród społeczności graczy, ale także innych przedstawicieli z branży gier. Swoją opinię na ten temat wyraził twórca DayZ – Dean Hall. Swoje zdenerwowanie wyraził w kilku tweetach – Dean twierdzi, że obecna cena, którą przyjdzie nam zapłacić za ARK: Survival Evolved, jest skandaliczna. Według jego opinii gra nie jest skończona, niestabilna i pełna błędów. Co innego myślą deweloperzy, zarzekając się, że ich dzieło jest gotowe na ostateczną premierę.

ARK: Survival Evolved – twórcy dwukrotnie zwiększają cenę ich produkcji. Co na to społeczność?

 

Dean Hall dodał, że podwyższenie ceny ARK pokazuje duże niezrozumienie i rozłąkę pomiędzy twórcami a społecznością, które narodziło się z czystej chciwości. Na koniec Hall dodał, że za cenę 60$ powinniśmy kupować produkcję AAA, niestety ARK taką grą nie jest. Słowa Deana znalazły wielu zwolenników – sam grając i wiedząc, jak prezentuje się ARK, nie zapłaciłbym za niego tak dużej kwoty. Wśród czytelników omawianych tweetów znaleźli się również tacy, którzy broniąc gry ARK, zaczęli atakować Dean Halla, mówiąc, że jego gra – DayZ również niedokończona i pełna błędów. Ten jednak stwierdził, że jest to niepotrzebne wymijanie tematu i odejście od wątku ARK Survival Evolved. Warto dodać, że studio odpowiedzialne za produkcje ARK-a podczas targów E3 ogłosiło, że ich gra w momencie premiery dostanie wiele dodatkowej zawartości i poprawek. Myślicie, że ARK nawet po wydaniu wielu poprawek może urosnąć do produkcji AAA, aby wart był swojej ceny?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórca DayZ - ARK nie jest wart swojej ceny, gra niekompletna

 0