Twórca Devil May Cry chciałby odświeżyć pierwszą część. Jest nadzieja na remake

Twórca Devil May Cry chciałby odświeżyć pierwszą część. Jest nadzieja na remake

Hideki Kamiya w odpowiedzi na komentarz przyznał, że z przyjemnością odświeżyłby starsze gry jak Devil May Cry, Bayonetta czy Viewtiful Joe dodając do nich nowoczesną grafikę oraz aktualny styl.

Twórca o remake'u pierwszej odsłony DMC

Pierwsza odsłona serii Devil May Cry debiutowała ponad 2 dekady temu. W 2012 roku wypuszczony został natomiast zremasterowany pakiet DMC HD Collection, w skład którego wchodziły pierwszy 3 części gry. Remaster to jednak nie to samo co remake. Twórca Devil May Cry, Hideki Kamiya, dał jednak nadzieję, że pierwszy DMC otrzyma pełnoprawny remake. W piątym odcinku "Kamiya Responds to Your Comments" twórca odpowiedział na komentarz z pytaniem o odnowienie Devil May Cry na silniku RE Engine. Kamiya stwierdził, że bardzo chciałby stworzyć remake nie tylko samego DMC, ale również innych starszych gier jak Viewtiful Joe czy Bayonetta wprowadzając do nich nowoczesną grafikę oraz bardziej wyrafinowany projekt w nowoczesnym stylu.

Twórca Devil May Cry, Hideki Kamiya, dał jednak nadzieję, że pierwszy DMC otrzyma pełnoprawny remake

Odświeżenie Devil May Cry 1 ze względu na wiek oryginału faktycznie miałoby sporo sensu. Capcom, w ramach serii Resident Evil, niejednokrotnie pokazał już, że da się odnowić stare produkcje nadając im zupełnie nowy, ulepszony wygląd zachowując jednocześnie ich klimat.

Silnik RE Engine został już użyty w serii Devil May Cry

O tym jakie możliwości daje silnik RE Engine możemy przekonać się chociażby w najnowszej odsłonie serii, czyli w Devil May Cry 5, która swoją drogą do najświeższych produkcji już nie należy, bo debiutowała w 2019 roku. Sama chęć do remake'owania DMC wyrażona przez Hideki Kamiya napawa optymizmem i daje nadzieję, że kiedyś odświeżona pierwsza część DMC trafi na rynek. Na tę chwilę to jednak nic pewnego, a nawet jeśli twórcy rozpoczęliby teraz prace to wciąż musielibyśmy uzbroić się w cierpliwość, bo zanim taka produkcja mogłaby trafić na rynek wciąż potrzebne jest sporo czasu.

Patrząc jednak na to, ile gier z serii Resident Evil zostało odświeżonych, to remake Devil May Cry wydaje się czymś naprawdę realnym. Nie jest tylko pewne czy to Kamiya przejąłby stery nad remake'iem DMC, ponieważ dyrektorem kreatywnym odpowiedzialnym za DMC 5 był Hideaki Itsuno.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórca Devil May Cry chciałby odświeżyć pierwszą część. Jest nadzieja na remake

 0