Twórca Overwatcha 2 odnosię się do fali krytyki gry

Twórca Overwatcha 2 odnosię się do fali krytyki gry

Overwatch 2 został zbombardowany negatywnymi recenzjami na Steam, co z jednej strony dziwi, ponieważ gra jest dostępna od zeszłego roku i na żadnej platformie nie wylał się na nią aż taki hejt. Do sytuacji odniósł się jeden z twórców strzelanki i posypał głowę popiołem.

Twórca Overwatcha 2 przyznaje, że Blizzard nie dał rady

Overwatch 2 nie zaliczył debiutu na Steam do udanych, mało tego patrząc na oceny, jest to klęska sieciowej strzelanki Blizzarda, która nieoczekiwanie została zalana negatywnymi ocenami. W tej chwili na ponad 154 tys. recenzji wiele jest przytłaczająco negatywnych. Sytuację skomentował reżyser produkcji, Aaron Keller, który w opublikowanej na blogu Overwatcha wiadomości przyznał, że deweloperzy nie zrealizowali interesujących planów. Gracze zarzucają Blizzardowi, iż nie spełnił obietnic związanych ze wprowadzeniem pełnoprawnego fabularnego PvE. Jak na razie dostaliśmy tylko kilka misji, które rozczarowały społeczność.

Reżyser Overwatcha 2 przyznał, że Blizzard nie zrealizował ambitnych planów związanych z kampanią PvE.

„W zeszłym tygodniu wystartowaliśmy również na Steamie i chociaż bycie bombardowanym recenzjami nie jest zabawnym doświadczeniem, wspaniale było widzieć, jak wielu nowych graczy gra w Overwatcha 2 po raz pierwszy. Naszym celem przy Overwatch 2 było uczynienie gry dostępnej dla maksymalnej liczby osób. Wiele recenzji na Steamie wskazywało na porzucenie znacznie większego komponentu PvE zapowiedzianego w 2019 roku, jako główny powód niezadowolenia z gry. Rozumiem. Tamta zapowiedź dotyczyła ambitnego projektu, którego nie zdołaliśmy urzeczywistnić” – napisał Keller.

Po przyznaniu, że misje Hero przekraczają możliwości zespołu, Keller stwierdził, że istnieje plan dalszego ulepszania gry w nadziei, że gracze przekonają się do Overwatcha 2. Tytuł w najbliższej przyszłości dostanie różne nowości, ale szczegółów nie znamy. Z pewnością Blizzard liczył na znacznie lepszy start produkcji na platformie Valve, jednak ogłoszenie jej najgorzej ocenianą grą na Steam zabolało popularne studio.

Sama aktywność graczy na Steam nie jest duża. Obecnie w Overwatcha 2 gra przeszło 23 tysiące osób przy peaku ponad 75 tysięcy. Oczywiście są jeszcze Battle.net czy konsole i tam zainteresowanie powinno być większe.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórca Overwatcha 2 odnosię się do fali krytyki gry

 0