Twórca tytułu na podstawie Gry o Tron został otruty. Policja zatrzymała podejrzanego

Twórca tytułu na podstawie Gry o Tron został otruty. Policja zatrzymała podejrzanego

Rynek gier często nie jest łatwy dla jego pracowników. Wielokrotnie docierały do nas informacje o bardzo niepokojących praktykach niektórych firm. W kilku czy nawet kilkunastu studiach deweloperskich dochodziło między innymi do molestowania, mizoginizmu, gnębienia psychicznego, mobbingu oraz wszechobecnego crunchu, przed którym nie uchroniło się nawet CD Projekt RED w trakcie prac nad Cyberpunk 2077. Oczywiście nie jest to standardowy obraz, który obowiązuje we wszystkich firmach, tworzących gry, ale takie rzeczy po prostu się zdarzały i nie ma co udawać, że było inaczej. Jednak prawdopodobnie po raz pierwszy możemy mieć do czynienia z morderstwem z premedytacją, a konkretniej rzecz biorąc z otruciem jednego z pracowników. Tym nieszczęśnikiem był Lin Qi – szef Yoozoo Games, które ma na swoim koncie między innymi tytuł na podstawie Gry o Tron.

Szef studia Yoozoo Games prawdopodobnie został otruty przez jednego ze swoich pracowników.

Games of Thrones: Winters is Coming

39-letni Lin Qi zmarł w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w szpitalu, do którego trafił osiem dni wcześniej. Lekarze stwierdzili, że prawdopodobnie został on otruty. Chwilę przed tragicznym finałem jego stan był określany jako ciężki, ale stabilny i cały czas ulegający poprawie. Pomimo tego mężczyzna nie przeżył. O otrucie został oskarżony szef działu filmowego Yoozoo Games o nazwisku Xu, który został już zatrzymany przez policję na czas trwania śledztwa. Na ten moment nie wiadomo – o ile rzeczywiście jest winny – co skłoniło go do tego typu czynu. Możemy jedynie podejrzewać, że między mężczyznami dochodziło do jakichś tarć i nie dogadywali się w pracy. Chyba jednak wszyscy się zgodzimy, że jakkolwiek zła i zagmatwana nie byłaby ich relacja, nic nie powinno doprowadzić do tak koszmarnego finału.

Lin Qi w 2009 roku założył Yoozoo Games. Firma ma na swoim koncie między innymi gry mobilne Games of Thrones: Winter is Coming oraz League of Angels. Sam był też jednym ze współproducentów netflixowego serialu na podstawie międzynarodowego bestsellera o tytule „Problem trzech ciał” autorstwa Liu Cixina. Jego majątek był wyceniany na około 6,8 mld juanów, czyli mniej więcej 770 mln dolarów. Podejrzany o morderstwo prawdopodobnie również był zaangażowany w prace nad wspomnianym serialem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórca tytułu na podstawie Gry o Tron został otruty. Policja zatrzymała podejrzanego

 0