Twórcy Need for Speed przeniesieni do prac przy Battlefield 6. Premiera NFS przełożona

Twórcy Need for Speed przeniesieni do prac przy Battlefield 6. Premiera NFS przełożona

Battlefield 6 pojawi się jeszcze w tym roku, a po mieszanych ocenach poprzedniej odsłony, EA chce mieć pewność, że nowa strzelanka to będzie absolutny hit. Wydawca tymczasowo przeniósł pracowników Criterion Games, którzy pracowali przy Need fot Speed, do pomocy DICE w tworzeniu Battlefield 6. Niestety dla fanów gier wyścigowych, sytuacja wskazuje, że następny Need for Speed zostanie opóźniony, jednak Electronic Arts podkreśla, że samochodowa ​​seria wciąż ma przed sobą tętniącą życiem przyszłość. Szefowa studiów EA Laura Miele stwierdziła, że nowy Battlefield "rozwija się świetnie, zespół pracował niesamowicie ciężko, ciężko pracowali w zeszłym roku i tak, pracowaliśmy z domu. I to jest trudne; trudno jest tworzyć gry w domu, a zespół [EA DICE] jest trochę zmęczony".

EA stawia na Battlefield 6, oddelegowując wolnych deweloperów do pomocy DICE. Dotyczy to również twórców Need For Speed, co oznacza odłożenie premiery gry samochodowej na przyszły rok.

W związku z tym, biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenie Criterion we wspieraniu DICE zarówno w Battlefront, jak i Battlefield, dodaliśmy do prac sutdio, które normalnie skoncentrowane na wyścigach, aby pomóc w przeprowadzeniu Battlefield 6 przez ostatnie etapy rozwoju. DICE LA, na którego czele stoi Vince Zampella z Respawn (a wcześniej twórca Call of Duty w Infinity Ward), wspiera także nową grę Battlefield, pracując nad ofertą usług online, czyli rozwijając model gry-usługi.

Electronic Arts najwyraźniej rzuca wszystkie wolne siły do prac nad Battlefield 6. NFS zostało poświęcone i przesunięte na następny rok, co ma m.in. związek z przejęciem Codemasters i planami wydania jednej gry wyścigowej w roku 2021, tak by nie rywalizowały ze sobą o klientów. Wygląda na to, że EA ostatnio przeszło kilka zmian i zmienia podejście do premier. W BioWare anulowano Anthem, a inne doniesienia mówią, że Dragon Age porzuca elementy sieciowa na rzecz pełniejszych doznań dla pojedynczego gracza. Battlefield 6 zmierza na PC oraz konsole PS5 i Xbox Series. Gra pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórcy Need for Speed przeniesieni do prac przy Battlefield 6. Premiera NFS przełożona

 0