Twórcy oryginalnej trylogii Mass Effect ujawnią nową grę na E3

Twórcy oryginalnej trylogii Mass Effect ujawnią nową grę na E3

Studio BioWare Edmonton, deweloperzy trzech pierwszych odsłon Mass Effect niedługo zaprezentują swoją nową grę. Pracowali nad nią od 4 lat. Dzisiaj wypłynęło na jej temat nieco nowych informacji.

Część osób być może nie zdaje sobie sprawy z tego faktu, ale Mass Effect: Andromeda nie była dziełem autorów oryginalnej trylogii Mass Effect, lecz studia BioWare Montreal. Dlaczego? Otóż BioWare Edmonton było zajęte przygotowywaniem nowej produkcji w całkowicie odrębnym uniwersum. Jedyne szczegóły na jej temat - i na dodatek nie za wiele - poznaliśmy na E3 2014, gdy studio wyjawiło, że poza kolejną odsłoną Mass Effect (Andromedą), tworzy także całkowicie świeżą produkcję. Wiadomo w zasadzie było, że powstaje nowe IP…i tyle. Liam Robertson, badacz gier współpracujący z portalem Unseen 64 (katalogującym przede wszystkim skasowane gry i projekty bądź ich alternatywne wersje) w trakcie swojego podcastu Patreon ujawnił kolejne informacje na temat gry BioWare. Wynika z nich, że projekt opatrzony jest nazwą roboczą "Dylan", chociaż możliwe jest, że taki będzie też finalny tytuł. Według informacji jakimi dysponuje Robertson, będzie to gra science-fiction łącząca elementy Destiny, The Division oraz elementy MMO. Gra będzie jeszcze większa w swoim rozmachu niż Andromeda oraz będzie zawierała tryb kooperacyjny.

Jedyny do tej pory opublikowany materiał z nowego tytułu BioWare Edmonton

Czymkolwiek dokładnie jest Dylan, tego mamy dowiedzieć się na targach E3 w Los Angeles w czerwcu. Electronic Arts, wydawcy gry organizują swoje własne wydarzenie tuż przed właściwą częścią Electronic Entertainment Expo. Odbędzie się ono pomiędzy 10 a 12 czerwca. Informacja ta jest dosyć prawdopodobna zwłaszcza, że już wcześniej w trakcie zebrania dotyczącego finansów firmy w styczniu padł ten sam temat. Co więcej, EA poinformowało wtedy, że ich nowa marka zadebiutuje przed marcem 2018 roku. Przesądzone zatem wydaje się być, że wszystkie szczegóły na jej temat poznamy na E3. Warto zaznaczyć, że EA jest jednym z nielicznych wydawców, którzy nie mają w swoim portfoliu gry ze współdzielonym sieciowo światem a'la MMO. Inne ekipy BioWare także nie próżnują - studio z Austin (jeśli wierzyć najnowszym plotkom) obecnie pracuje nad pewnego rodzaju wznowieniem Star Wars: Knights of the Old Republic. Z kolei oddział z Montrealu zajęty jest teraz łataniem Mass Effect: Andromeda.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórcy oryginalnej trylogii Mass Effect ujawnią nową grę na E3

 0