Twórcy PUBG - crossplay jest możliwy, ale musi zostać zbalansowany

Twórcy PUBG - crossplay jest możliwy, ale musi zostać zbalansowany

PUBG to obecnie bez dwóch zdań gra, wokół której istnieje najwięcej medialnego rozgłosu. Jej twórcy właśnie zastanawiają się nad zaimplementowaniem możliwości rozgrywki międzyplatformowej.

Portal Gamereactor UK przeprowadził niedawno rozmowę z oryginalnym PlayerUnknownem (czyli Brendanem Greenem), twórcą PlayerUnknown's Battlegrounds i zapytał go między innymi o szanse na zaimplementowanie rozgrywki crossplay pomiędzy PC a Xbox One. - Ciągle dyskutujemy na ten temat wewnętrznie - wyjawił Greene. - Chcielibyśmy aby wszyscy mogli ze sobą rywalizować, ale musielibyśmy dopilnować tego, by było to uczciwe. Główny projektant gry nadal nie jest pewien jak implementacja rozgrywki międzyplatformowej.

PUBG przekroczyło niedawno próg 8 milionów sprzedanych kopii na Steam. Gra nie wyszła jeszcze z Early Access, a wynik ten jest ogromnym sukcesem.

Być może deweloperzy z Bluehole pozwolą nam skorzystać z filtrowania, czy grając np. na kontrolerze chcemy się spotkać z innymi graczami korzystającymi także z takiego urządzenia wskazującego. - Wszystko jeszcze jest możliwe; póki nie wydamy PUBG, nie będziemy do końca wiedzieć - powiedział Greene. - Na pewno przyjrzymy się temu, ukończymy grę i wtedy zadecydujemy - dodał. Warto nadmienić, że grę na Xbox One będzie wydawał Microsoft, który wspomoże twórców PUBG w procesie optymalizacji, a więc może na tym potencjalnie skorzystać także PC. Na pewno rozgrywka cross-play bardzo przyczyniłaby się do legitymizacji rywalizacji międzyplatformowej, aczkolwiek Bluehole musi najpierw pokonać związane z tym techniczne wyzwania.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórcy PUBG - crossplay jest możliwy, ale musi zostać zbalansowany

 0