Twórcy PUBG zapowiadają cross-platformową rozgrywkę na PS4 i Xbox One

Twórcy PUBG zapowiadają cross-platformową rozgrywkę na PS4 i Xbox One

Twórcy Playerunknown's Battlegrounds podczas konferencji Microsoftu na targach Gamescom 2019 ogłosili, że ich battle royale w wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One otrzyma opcję cross-platformową, która pozwoli posiadaczom obydwu urządzeń na wspólną rozgrywkę. Początkowo funkcja zawita na testowe serwery pod koniec września, a dopiero później najpewniej w październiku dostęp do zabawy multiplatformowej otrzymają wszyscy użytkownicy. Jest to nowość, którą zdecydowanie należy pochwalić, bowiem jeszcze parę lat temu biorąc pod uwagę negatywne stanowisko Sony w kwestii współdzielenia rozgrywki z konkurencyjną platformą taka możliwość wydawała się wręcz surrealistyczna. Przy okazji autorzy zapowiedzieli też na konsolach start czwartego sezonu dostępnego od pewnego czasu na komputerach.

Twórcy PUBG ogłosili wprowadzenie rozgrywki cross-platformowej dla posiadaczy PS4 i Xbox One.

Wydarzenie na PS4 i Xbox One startuje 27 sierpnia. Tradycyjnie dostaniemy m.in. nowego Battle Passa, a także odświeżoną mapę Erangel stanowiącą jedną z głównych atrakcji sezonu. W tym przypadku pokuszono się nie tylko o wizualne usprawnienie dostępnej miejscówki, ale także dodanie nowych budynków czy elementów otoczenia. Oprócz tego aktualizacja poprawia m.in. system dobierania graczy oraz odświeża interfejs, który w założeniu ma stać się bardziej czytelny od poprzedniego. Posiadacze komputerowej wersji battle royala odebrali wprowadzone zmiany dość pozytywnie więc oczekuje się, że na konsolach będzie podobnie.

Warto wspomnieć, że PUBG Corporation zobowiązało się też do szybszego niż obecnie dostarczania aktualizacji dedykowanych wersji konsolowej. Rzeczony okres ten zmniejszy się do niecałych dwóch tygodni licząc od chwili pojawienia się aktualizacji na komputerach. Jest to zdecydowanie pozytywna decyzja, ponieważ w przeszłości osoby grające na PlayStation 4 czy Xbox One musiały długo wyczekiwać wszelkich nowości oraz zmian implementowanych w Playerunknown's Battlegrounds.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórcy PUBG zapowiadają cross-platformową rozgrywkę na PS4 i Xbox One

 0